26 вересня 2017

ДО ЗНИЩЕННЯ ПАМ’ЯТОК КУЛЬТУРИ Й ІСТОРІЇ В МУКАЧЕВІ

понеділок, 10 квітня 2017, 13:26

Депутат Інгрід Туріс (на фото) під час четвергового засідання сесії облради з трибуни порушила питання недбалості та жорстокого ставлення до пам’яток історико-культурної спадщини різних часів та інші проблеми в Мукачеві.

Йдеться про те, що адміністрація міста, без попереднього погодження з громадою і довільно трактуючи закон про декомунізацію, зруйнувала монумент радянських часів у парку «Перемога», безпідставно перейменувала низку вулиць, які не мають ніякого відношення до тоталітарного режиму, а названі зокрема іменами відомих на весь світ благодійників та меценатів нашого краю – вихідців із міста. Перемістили й пам’ятник видатному угорському художнику, корінному мукачівцю Мігаю Мункачі, встановлений у 1995-му за рішенням ЮНЕСКО. За даними ЗМІ, під час демонтажу погруддя впало. Відтак Мукачево поступово втрачає імідж європейського містечка, зникає його неповторність.

До того ж штучно ліквідовується чи ускладнюється діяльність газетних видань: змушена була закритися щотижнева комунальна «Мукачівська ратуша», прийнято рішення про демонтаж усіх газетних кіосків на центральній площі. А ще, фактично, без будь-якої аргументації та пошуків альтернативи міськрада продала низку діючих культурно-мистецьких закладів комунальної власності, розташованих у елітному районі: Будинок культури, кінотеатр «Перемога», художню галерею тощо. «Влада нового покоління намагається замінити роботу цих закладів новоствореними фестивалями, яких нараховують десяток на рік і де завжди присутній алкоголь», – каже Інгрід Туріс.

Крім того, вона нагадала: вже близько двох років заблоковано роботу окремих громадських організацій різних етнічних груп, які за рішенням сесії Мукачівської міськради мали спільно працювати в оновленому Будинку національних спільнот. Приміщення ще все знаходиться в аварійному стані й потребує капремонту. Обласне управління запропонувало частину фінансової допомоги на його проведення, проте амбітні мукачівські керівники категорично від неї відмовилися, мотивуючи тим, що в бюджеті міста вистачає коштів на все.

«З урахуванням наведених фактів закликаємо всіх депутатів облради підтримати направлення звернення до ОДА, Міністерства культури, профільного комітету Верховної Ради України та інших компетентних органів державної влади з приводу знищення та зменшення закладів культури й історичної спадщини в Мукачеві за останні п’ять років, що призвело до порушення конституційних прав громадян у сфері культури та інте­ре­сів національних меншин», – підсумувала Інгрід Туріс.

Джерело: http://novzak.uz.ua/news/do-znyshchennya-pamyatok-kultury-y-istoriyi-v-mukachevi

На головну  Мапа   e-mail: admin@zakarpat-rada.gov.ua Вгору