17 грудня 2017

На Народній обговорили проблемні питання мобілізації

середа, 30 липня 2014, 14:55

Указ про третю часткову мобілізацію викликав чималий резонанс у суспільстві. У знак протесту закарпатці почали блокувати головні дороги краю. Протестували жителі Хустщини та Берегівщини, однак найвагоміше перекриття траси міжнародного значення відбулося на Мукачівщині. Масові акції протестів прокотилися селами Зняцево та Ракошино. Спілкуючись із людьми чиновники визнали, що хвилю протестів спровокував певний інформаційний вакуум. Адже на часі детальні роз’яснення про третю хвилю мобілізації були необхідні людям, як повітря. Саме тому, 29 липня у приміщенні Закарпатської ОДА, відбулася зустріч родичів військовослужбовців, які протестують проти відправки їхніх рідних у зону проведення АТО з високопосадовцями краю.

«У мене та в інших матерів, які сьогодні приїхали на зустріч є декілька запитань. Зокрема чому наші чоловіки будуть мобілізовані в зону АТО, а не силовики з досвідом? – ділиться думками берегівчанка Ержабет Йосипівна. – Моєму чоловікові 44 роки. Він є хворою людиною і йому прийшла повістка. Однак я прийшла сюди не тільки за нього… Про яку справедливість можна говорити, коли чоловіки зі Сходу у нас відпочивають, а наші чоловіки за них там помирають?”

Взагалі ж за розрахунками з області мають призвати 2500 людей, тобто приблизно по 200 з району (5-10 людей із одного села). Втім повісток розсилають більше, бо переважна частина мобілізованих відсіється через різні особисті обставини, передбачені законом. Як повідомив під час зустрічі обласний комісар Іван Васильцюн, до Ракошина були направлені повістки, однак особисто вручили лише 14, та жоден з людей на неї так і не відреагував. Пан Васильцюн наголосив на тому, що під час третьої хвилі мобілізації насамперед потрібно відібрати тих, хто вміє і хоче воювати.

“Ситуацію, яка склалася із блокуванням доріг на Закарпатті, спровокували дві важливі речі. По-перше – це неінформованість населення, – наголосив перший заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Брензович. – По-друге, ширяться чутки, що є люди які користуються цією ситуацією. Отож, правоохоронні органи повинні їх виявити і наказати. Дуже доречно було би, якщо в області запрацював телефон довіри…”

У підсумку зустрічі високопосадовцям вдалося прийняти низку важливих рішень:

– надіслати звернення до Президента України щодо питань, пов’язаних з мобілізацією.;

– запровадити телефон довіри, де кожен житель області зможе задати свої питання правоохоронцям чи військовим;

– виявляти та ставити на облік чоловіків-біженців, котрі прибули на Закарпаття; – першочергово призивати добровольців та досвідчених військових;

– масово залучити ЗМІ до поширення інформації про мобілізацію.

Христина БІКЛЯН
«Карпатський Об’єктив»