19 листопада 2017

Депутатська звітність

вівторок, 15 листопада 2011

ЗВІТ депутата Закарпатської обласної ради Закуреного В.П. перед виборцями про свою роботу

Виконуючи вимоги пункту 4 Закону я повідомив виборців про дату, час і місце проведення цього мого звіту заздалегідь опублікувавши відповідну інформацію в районній народній газеті “Зоря Рахівщини” за 05 листопада 2012 року № 91-92.

Прошу врахувати, що Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” чітко визначені повноваження сільських, селищних, міської і районної рад району. Обласна рада не є “старшою сестрою, контролюючою, керуючою і їх спрямовуючою силою”, а лише, в межах визначених законодавством, представляє їхні спільні інтереси. Тож, я маю надію, що під час подальших особистих звітів депутатів місцевих рад району ви отримаєте відповідну і конкретну інформацію про їхню діяльність протягом цього звітного періоду у названих органах і яка також доповнить мій звіт та дасть певні відповіді на ваші запитання.

Крім цього, хочу наголосити, що я звітуюся перед вами вперше. Також, за багато років моєї роботи в органах державної виконавчої влади та органах місцевого самоврядування району мені, нажаль, не довелося бути присутнім під час проведення аналогічних звітів (можливо їх і не було ?). Отже досвіду мало, а тому заздалегідь прошу вибачення за можливі окремі упущення і готовий, як народний обранець, враховувати всі ваші критичні зауваження та пропозиції в подальшій своїй діяльності.

Мої повноваження, як депутата Закарпатської обласної ради (надалі – обласна рада) обраного в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 41 (місто Рахів, села Костилівка, Ділове, Луг, Росішка, Косівська Поляна), розпочалися 23 листопада 2010 року тобто, в день відкриття першого пленарного засідання 1-ї сесії обласної ради (стаття 4 Закону).

В цей же день депутати обласної ради провели таємне голосування і прийняли рішення № 9 “Про першого заступника голови обласної ради” (100 депутатів обласної ради із 108 підтримали мою кандидатуру на цю посаду).

Відповідно до зазначеного вище та враховуючи пункт 8 статті 56 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” я перейшов на роботу у обласну раду на постійну основу і мені також довелося перейти на постійне  проживання у місто Ужгород (орендую квартиру). Зрозуміло, що це, з одного боку, певним і дещо негативним чином вплинуло на мою підтримку зв’язку із виборцями, відповідними територіальними громадами та трудовими колективами. Хоча з іншого боку в цьому є і свої позитивні моменти у оперативному вирішенні на рівні області проблемних питань районного масштабу.

Згідно Закону та Регламенту роботи обласної ради я, як перший заступник голови ради, офіційно не входжу до жодної із утвореної радою постійної комісії та зареєстрованої фракції. Але в своїй повсякденній діяльності я враховую народну мудрість про те, що “один в полі не воїн”. А тому тісно і плідно співпрацюю із депутатами обласної ради, які входять до фракції Партії регіонів і керівництвом обласної державної адміністрації. В свою чергу, вони, спільно із колегами – депутатами, що входять до фракції “Єдиний Центр”, утворюють більшість в обласній раді.

Мабуть для вас є цілком зрозумілим і те, що виконувати депутатські повноваження у Рахівському районі мені систематично допомагають і сприяють депутати обласної ради Андріюк Д.Д. і Біляк І.П. та депутат районної ради Беркела М.М.

Також вважаю, що особливі слова моєї і нашої вдячності маємо сказати та надіслати депутату обласної ради, голові Закарпатської обласної державної адміністрації Ледиді О.О. за його постійну увагу і всебічну підтримку мешканців гірських населених пунктів області.

В доповнення до мого сьогоднішнього звіту хочу вам нагадати, що на початку серпня цього року, я, виконуючи вимоги підпункту 2 пункту 1 статті 10 Закону, проінформував виборців району про роботу обласної ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, місцевого бюджету, рішень ради тощо. Також в районній народній газеті “Зоря Рахівщини” за 13 серпня 2011 року № 67-68 була опублікована інформація “Про роботу Закарпатської обласної ради VI скликання за період з 23 листопада 2010 року до 01 липня 2011 року”.

А тепер зупинюся більш конкретно про виконання мною обов’язків депутата обласної ради і передвиборних обіцянок.

Відповідно до статті 18 Закону головними моїми обов’язками є участь у роботі обласної ради, її постійних комісій, всебічне сприяння виконанню їх рішень і при цьому безумовне додержання вимог Конституції та законів України.

Як я вам і обіцяв, протягом звітного періоду я прийняв участь у підготовці і проведенню всіх 9-ти пленарних засідань обласної ради (100 %) на яких депутати прийняли 340 різних важливих рішень. Як її посадова особа я попередньо опрацьовував всі проекти рішень, які подавала обласна державна адміністрація (а це переважна більшість із названої мною загальної кількості рішень) та 12 разів прийняв участь в роботі 4-ох постійних комісій.

Із текстами всіх прийнятих обласною радою рішень ви маєте змогу ознайомитись на сайті Закарпатської обласної ради. Враховуючи вимоги пункту 2 статті 16 Закону і для тих в кого ще немає комп’ютера і Інтернету  назву окремі із них:

- про утворення 12 постійних комісій обласної ради;

- про делегування повноважень обласної ради VI скликання Закарпатській обласній державній адміністрації;

- про Програму економічного і соціального розвитку Закарпатської області на 2011 рік;

- про обласний бюджет на 2011 рік;

- про реалізацію Резолюції та Рекомендації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи «Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатських гір»;

- про затвердження або внесення змін до майже 70-ти обласних програм (боротьба із онкологічними захворюваннями, розвиток нефрологічної служби, зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я комунальної власності, соціальний захист малозабезпечених категорій громадян, розвиток позашкільної освіти, культури і мистецтва, фізичної культури і спорту, транскордонного співробітництва, туризму і курортів, впровадження молодіжної, сімейної, демографічної та гендерної політики, підтримка малого підприємництва, робота із обдарованою молоддю, розвиток архівної справи, комплексне використання водних ресурсів, правова освіта населення, профілактика злочинності, природоохоронні заходи, підтримка тваринництва і птахівництва, розвиток традицій національних меншин, оптимізація теплопостачання, благоустрій населених пунктів, протидія захворюванню на туберкульоз, реформування і розвиток житлово-комунального господарства тощо);

- про надра та майно, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;

- 15 звернень до Президента України, Кабінету Міністрів України, Прем’єр-міністра України (щодо подальшого ефективного відновлення виробництва Мужіївського золотодобувного комплексу, ситуації, яка склалася на ДП «Солотвинський солерудник», поліпшення фінансування заходів, передбачених державною Програмою комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса на 2006-2015 роки, поліпшення залізничного та повітряного сполучення краю зі східними та південними областями України,  поліпшення фінансування дорожньої галузі, виділення коштів для знешкодження непридатних хімічних засобів захисту рослин, вирішення соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, підвищення мінімального рівня обсягу споживання електроенергії на одного абонента, необхідності розробки і затвердження загальнодержавних цільових програм для забезпечення лікування хворих нефрологічного профілю та хворих на хронічні вірусні гепатити В і С тощо).

- про Звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України з проханням відмінити Постанову Верховної Ради України від 20.09.2011 р. № 3755 “Про зміну порядку обчислення часу на території України”;

- про план заходів на 2011-2014 роки з відзначення 75-ї річниці проголошення Карпатської України.

Вважаю за необхідне проінформувати вас про злагоджену, грамотну і відповідальну роботу колективу виконавчого апарату обласної ради та її керівника – голови обласної ради Балоги І.І. під час підготовки і проведення засідань постійних комісій, президії, пленарних засідань та налагодження контролю за ходом виконання прийнятих депутатами рішень.

Виконуючи вимоги статті 10 Закону про обов’язки депутата місцевої ради у виборчому окрузі і свої передвиборчі обіцянки я прийняв участь і виступив:

- у міжнародній науково-практичній конференції та виїзному засіданні Ради Західного наукового центру НАН України “Гірські території: проблеми та перспективи сталого розвитку”;

- у засіданні за “круглим столом” на тему: “Природні та культурні цінності краю у центрі Європи: проблеми їх збереження та використання”;

- у 3 пленарних засіданнях Рахівської районної ради;

- у проведенні семінар-наради із головами та головними бухгалтерами місцевих рад району на тему: “Особливості формування і виконання місцевих бюджетів та посилення контролю за витрачанням бюджетних коштів”;

- у проведенні фолькльорного народного свята “Берлибашський бануш”;

- у святі Першого дзвоника;

- в проведенні ХІІ районного фестивалю-ярмарку “Гуцульська бринза”;

- у відкритті 3-ох спортивних майданчиків із штучним покриттям. Повірте, не кожен район може цим похвалитися.

Також здійснив три виїзні прийоми 67 громадян району. Ще 12 земляків прийняв в м. Ужгороді. Питання різні, однак найбільша кількість звернень – виділення грошової допомоги.

Крім наведеного вище прошу врахувати, що я, як посадова особа обласної ради, маю обов’язки і перед іншими регіонами краю. Тож довелося приймати участь у роботі чотирьох сесій районних рад інших районів і там же здійснювати прийоми громадян області. Зокрема, з початку скликання до мене надійшло 244 звернення від 792 мешканців. На особистих прийомах, які відбувалися згідно графіка кожного другого понеділка місяця, побувало 97 заявників. 93 відсотки всіх звернень взято на контроль. Більшість із них вже вирішена. Враховуючи можливості програми “Турбота” мною було надано грошову допомогу 142 громадянам області на суму понад 70 тис. грн.

Використовуючи надані мені повноваження викладені у статті 13 Закону, відповідно до звернень виборців району і виконуючи взяті на себе передвиборчі обіцянки я підготував і направив наступні Депутатські звернення:

- до начальника управління освіти і науки обласної державної адміністрації Мотильчака М.А. про виділення для Рахівського району на 2011 рік однієї додаткової квоти прийому на навчання за державним замовленням по спеціальності “лікувальна справа” в УжНУ;

- до Рахівської міської ради і районної державної адміністрації щодо подальшого функціонування “угорської” школи в м. Рахові;

- до начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Фізика І.В. про можливу передачу адмінбудівлі Костилівського лісництва у комунальну власність Костилівської сільської ради;

- до начальників головного фінансового управління та юридичного відділу апарату обласної державної адміністрації Лазаря П.Д. та Свистака В.В. про можливість віднесення міста Рахова до міста обласного підпорядкування;

- до народного депутата України Мошака С.М. про бюрократичну відписку заступника Голови державної служби автомобільних доріг України Глушко В. на рішення обласної ради від 26.05.2011 р. № 200 “Про Депутатський запит депутатів Андріюка Д.Д., Біляка І.П., Закуреного В.П.”;

- до голови Закарпатської обласної державної адміністрації Ледиди О.О., голови Рахівської районної державної адміністрації Андріюка Д.Д., голови Рахівської районної ради Беркели М.М., Рахівського міського голови Думина Я.В. про міжконфесійне врегулювання питання використання споруди Хрестовоздвиженського храму в м. Рахові;

- до голови Рахівської районної державної адміністрації Андріюка Д.Д. про необхідність спорудження берегоукріплення на лівому березі річки Чорна Тиса (урочище Межиріки);

- до голови Закарпатської обласної державної адміністрації Ледиди О.О. про включення до програми економічного і соціального розвитку Закарпатської області на 2012 рік здійснення заходів по реконструкції будівель дитячих садків № 2 і № 4 у м. Рахові.

Маю нагоду проінформувати вас, що жодне звернення виборців до мене не залишилося поза моєю увагою і на всі мої Депутатські звернення я отримав своєчасну відповідь. Впевнений, що налагоджений контроль дасть змогу їх позитивно вирішити в подальшому.

Також, використовуючи надані мені повноваження викладені у статті 21 Закону та відповідно до звернень виборців району я, спільно із депутатами обласної ради Андріюком Д.Д. та Біляком І.П., підготував і направив на розгляд обласної ради наступні Депутатські запити:

- про недопущення закриття сектору митного оформлення в м. Рахові та смт. Великий Бичків;

- щодо термінового проведення робіт із ліквідації розмивів дорожнього полотна на автодорозі “Мукачево-Рогатин” в межах Рахівського району;

- щодо оперативного вирішення питання постачання скрапленого газу мешканцям Рахівського району в цьому і наступному роках.

Всі вони були підтримані колегами-депутатами, по них прийняті  рішення обласної ради, які направлені конкретним виконавцям.

В свою чергу, мені, як першому заступнику голови обласної ради, довелося розглядати Депутатські звернення депутата районної ради Беркели М.М. про відміну Указу Президента України “Про розширення території Карпатського біосферного заповідника”, депутата районної ради Даниша В.П. про пропозицію щодо приміщення для Костилівського дитячого садка, депутата Рахівської міської ради Гудза Ю.Ю. про відбудову берегоукріплення та містка по вул. Довженка.

Під час зустрічей із виборцями я також обіцяв вжити заходи щодо оперативного надання відповідних знань новообраним головам і депутатам місцевих рад. Тож інформую вас, що протягом 2011 року у обласному Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування Закарпатської обласної державної адміністрації за програмою професійного підвищення кваліфікації проведено навчання 126 новообраних голів місцевих рад району.

Також, як вам відомо, в кінці липня цього року урочисто завершилося навчання 60-ти представників органів місцевого самоврядування району з нової освітньої програми «Політичний лідер» яку реалізує Вища школа політичного лідера відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» м. Київ. Я був одним із тих хто першим рекомендував голові районної ради укласти відповідну угоду і провести це навчання.

В кожного із вас склалися свої враження про мій перший звіт. Можете надавати свої зауваження і пропозиції тепер, а можете і протягом наступного тижня. І моя поштова адреса і мій номер телефону вам відомий. Я готовий їх вислухати і врахувати в подальшій своїй діяльності. Однак прошу вас зверніть увагу на наступне:

- доручення виборців не повинні суперечити законодавству України, а їх виконання має належати до відання обласної ради;

- крім мого звіту ви матимете змогу протягом листопада-грудня цього року заслухати змістовні і цікаві звіти ще, як мінімум 5-ох депутатів обласної ради – наших земляків та 42-ох депутатів районної ради.

Володимир Закурений,
перший заступник голови обласної ради

Обговорення(0)

На головну  Мапа   e-mail: admin@zakarpat-rada.gov.ua Вгору
 
Яндекс.Метрика