11 грудня 2017

Діяльність комісій

четвер, 13 лютого 2014

Триває підготовка з  відзначення 75 – річниці проголошення Карпатської України (13.02.2014)

Сьогодні, 12 лютого в обласному центрі відбулася нарада з підготовки урочистостей з нагоди відзначення 75 – річниці проголошення Карпатської України.

Нараду ініційовано на минулій сесії облради. У нараді серед інших  взяли участь депутати облради, керівництво Хустського району та міста Хуст та  науковці.

Як відомо, депутати обласної ради VІ скликання неодноразово клопотали перед вищими державними органами влади про  відзначення цієї яскравої, героїчної подій в історії українського народу на державному рівні. Однак ні парламент, ні уряд не підтримали місцеву ініціативу.

Присутні інформували про те, що створено обласну робочу групу з підготовки та відзначення 75 – річниці проголошення Карпатської України, яка  напрацювала цілий комплекс культурно-мистецьких заходів від виставок архівних документів, до фестивалю стрілецької пісні та мітингу-реквієм на Красному Полі. Одні ініціативи зреалізовано, інші – ні. Тому ще є час, щоб ситуацію виправляти.

Наголошувалось, що обласна рада  приділила велику увагу цьому питанню. Крайові парламентарі двічі звертались до Президента та Верховної Ради з пропозицією щодо відзначення 75-ої річниці проголошення Карпатської України на загальнодержавному рівні. Та звертали увагу на відновлення та реконструкцію місць і будівель, в яких відбувалися історичні події.  Вказували депутати на необхідність активізувати наукові дослідження, вивчення та об’єктивне висвітлення цих подій, увіковічення пам’яті їх учасників.

Депутат облради, професор, дослідник історії Карпатської України Микола Вегеш згадав достойне на найвищому рівні вшанування 70 – річчя проголошення Карпатської України, що супроводжувалось облаштуванням Меморіального парку, встановленням  пам’ятних знаків і меморіальних дошок  у  місцях,  пов’язаних  з  життям  і  діяльністю  Августина Волошина та його соратників, виготовленням ювілейної монети, поштової марки тощо. Це на все життя збереглося доброю згадкою і прикладом для майбутніх поколінь. Та зазначив, що оскільки  цей ювілей круглої історичної дати святкуватиметься, на жаль, лише на місцевому рівні, то треба його відзначити бодай щиро. Належало б  організувати курс лекцій у навчальних закладах, зокрема, в УжНУ з цієї тематики, науковий форум та ін. Він також запропонував у рамках ювілейних заходів все ж видати унікальну книгу « о. Августин Волошин. Вітальна кореспонденція».

Були й інші ініціативи. Зокрема, Хустський міський голова Володимир Кащук  підтримав пропозицію щодо видання згаданої книги, а особливо – виготовлення  ювілейного значка, що нагадає кожному про подвиг українців Закарпаття та Президента Карпатської України Августина Волошина. Він також порушив питання співфінансування капітального ремонту шкільного харчоблоку, їдальні та крівлі спеціалізованої школи №1 імені А. Волошина.

Голова Хустської райради Василь Губаль зазначив, що оскільки  у фестивалі-конкурсі стрілецької пісні «Красне поле» братимуть участь аматорські вокально-хорові колективи, солісти-вокалісти, дуети, тріо, квартети, виконавці авторської пісні не тільки від Закарпаття, а й  інших регіонів, то слід подумати про умови проживання і харчування конкурсантів.

Мовилось також про необхідність впорядкування меморіального комплексу на Красному Полі, могили карпатських січовиків та ін.

       Прес-служба облради


Чи матиме Соломоново спортмайданчик?

У вівторок, 22 жовтня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, нацменшин та інформаційної політики, яке провів її голова Микола Вегеш.

Порядок денний склали два питання: про план роботи комісії на ІV квартал та лист департаменту освіти і науки, молоді і спорту ОДА щодо внесення змін до програми «Спортивний майданчик«.

План роботи згаданої комісії було прийнято одноголосно. Коли зайшлося про внесення змін до програми «Спортивний майданчик», а точніше – про зміну дислокації ігрових майданчиків із синтетичним покриттям на 2013 рік, то зав’язалась жвава дискусія.

Як відомо, вже кілька років поспіль на Закарпатті діє обласна програма «Спортивний майданчик», завдяки якій вдається облаштовувати сучасні спортивні поля як у містах, так і у віддалених гірських населених пунктах. Декілька разів депутати облради на своїх пленарних засіданнях вносили зміни, доповнення до програми, розширювали її, уточнювали перелік об’єктів, обсяги фінансування тощо. Внесення змін відбувається виключно за погодженням відповідних депутатських комісій.

На сьогодні в рамках даної програми на Ужгородщині відкрито 14 таких спортайданчиків.

Головуючий Микола Вегеш вніс пропозицію включити в цей, щойно запропонований перелік об’єктів на 2013 рік спортмайданчик в с. Соломоново Ужгородського району, оскільки основа під покриття встановлена тут вже три роки тому. Тим паче що дана пропозиція обговорюється депутатами два роки поспіль.

Начальник управління молоді та спорту Віталій Ерфан повідомив, що встановити спортмайданчик у Соломонові неможливо, позаяк всі конструкції вивезені на інші об’єкти і фактично встановлені.

Поставивши на голосування питання про внесену департаментом зміну дислокації, депутати рішення не прийняли. Після чого член комісії Іван Качур звернувся до присутніх колег-депутатів щодо повторного розгляду питання та підтримки пропозиції облдержадміністрації, оскільки, за його словами, додаткового майданчика в 2013 році вже нема, а ті, що закуплені – встановлені. Тому він під особисту гарантію як депутата і заступника голови ОДА пообіцяв, що майданчик в Соломоново буде включений в дисклокацію ігрових майданчиків із синтетичним покриттям на 2014 рік і встановлений у другому кварталі після проведення тендеру.

Обговоривши нюанси, комісія рекомендувала погодити зазначену дислокації ігрових майданчиків із синтетичним покриттям на 2013 рік.

 Прес-служба облради


Зміни до обласного бюджету запропонувала бюджетна комісія

У вівторок, 22 жовтня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, яке провів її голова Василь Брензович. Йшлося про зміни в обласному бюджету. Депутатів інформував директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар. Комісія підтримала зміни, які стосуються обсягів субвенцій місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання побутового палива і скрапленого газу. Також зміни стосуються уточнення робіт – гроші спрямують на реконструкцію  будівлі під дитячий садок у Великих Геївцях на Ужгородщині,на реконструкцію Перечинської ЦРЛ (пологово-гінекологічне відділення) та на благоустрій території дитсадка в селі Кальник Мукачівського району.

Також постійна комісія з питань бюджету внесла зміни й до обласних медичних програм. Так, за словами депутата облради, головного лікаря обласної «Фтизіатрії»  Василя Скрипа на програму боротьби з туберкульозом є потреба у

виділенні 600 тисяч гривень. Депутати підтримали це звернення. Ще 900 тисяч буде додано й на обласну програму «Цукровий та нецуковрий діабет».

Прес-служба облради


На Закарпатті проблеми з наповненням обласного бюджету

У четвер, 18 липня відбулася засідання постійної комісії обласної ради, яке провів її голова Василь Брензович. На комісії був озвучений звіт про виконання обласного бюджету та йшлося про внесення змін до бюджету області. Доповідав в.о. директора департаменту фінансів ОДА Михайло Петрішка.

 Комісії було запропоновано внести наступні зміни до бюджету – зменшити нерозподілений залишок спецфонду на 1 млн. 218 тис. та розподілити його на погашення заборгованості в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення наступним районам: Воловецькому – 1 млн. 208. Тим, Міжгірському – 19 тис. та Свалявському – 171 тис.

Також Михайло Петрішка поінформував комісію про виконання обласного бюджету за перший квартал цього року. За  цей період до бюджету надійшло 62 млн. 136 тис. гривень, виконання бюджету становить всього 94,5%. За словами чиновника не кращою ситуація є із наповнення бюджету і за перше півріччя цього року – всього 95,6%. Основним джерелом доходів загального фонду залишається податок з доходів фізичних осіб, його питома вага становить 85%. За перший квартал план податку виконано всього на 92%, тобто обласний бюджет недоотримав майже 4,5 млн. гривень. Лише на 38% виконана стаття бюджету «податок на прибуток». Недовиконують бюджет як правила міста, що мають статус обласного значення. Також  в.о. директора департаменту фінансів ОДА Михайло Петрішка повідомив, що в Ужгороді бюджетники отримують зарплату із затримкою – наразі виплачуються зарплати за червень.

Окрім іншого на комісії розглядалося звернення Малокопанського сільського голови щодо виділення коштів на виготовлення нового генплану села та лист Хустського міського голови щодо виділення коштів на ремонт приміщення дитсадка «Дзвіночок».

Прес-служба облради


Про стан та перспективи збереження унікальних природних комплексів Закарпаття

Відбулося розширене засідання постійної профільної комісії облради з питань екології та використання природних ресурсів. Провів його голова Михайло Цірик.

Йшлося про хід виконання  рішення облради від 21 грудня 2012 року «Про Звернення депутатів  облради до Президента України» та його Доручення до зазначеного рішення щодо вирішення питань сталого розвитку та благоустрою населених пунктів гірської частини Закарпаття, що розташовані в зоні  об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові праліси Німеччини».

У засіданні взяли участь перший заступник голови облради Володимир Закурений, заступник голови ОДА Михайло Попович, відповідальні працівники окремих управлінь ОДА, Карпатського біосферного заповідника, Ужанського національного природного парку, голови Великоберезнянської, Рахівської, Тячівської райрад та РДА, представники екологічних, шляхових, енергетичних та інших обласних служб.

Володимир Закурений обґрунтував головну мету засідання комісії – це турбота депутатського корпусу про збереження унікальних природних комплексів і перетворення гірських поселень Закарпаття в привабливі туристично-рекреаційні осередки.  А це  можливо  зробити лише за  умови  вирішення не  тільки екологічних, а  й  соціально-економічних проблем населених пунктів, розташованих  в зоні зазначених об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. І рішення облради та дані  Доручення з цього  питання  дають  для нас  унікальні  можливості це зробити.

Члени комісії та запрошені науковці виступаючи, акцентували увагу на необхідності довести до відома органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, що вимоги згаданих офіційних документів спрямовані на життєво важливі потреби населення області з врахуванням додаткового фінансування із державного бюджету, а це – зменшення використання деревини для  опалення, перехід на альтернативні види енергії, санітарну очистку довкілля, нормальний європейський розвиток і зміцнення матеріально-технічної бази пасажирського транспорту, дорожнього господарства, зв’язку, електромереж, освіти, охорони здоров’я тощо.

У контексті жвавого спілкування були запропоновані підходи до розв’язання назрілих проблем. Приміром, шляхи, які ведуть до об’єктів природно-заповідного фонду, є дорогами державного значення, а, отже,  повинні фінансуватися з державного бюджету. Однак вони донині не включені у відповідний перелік, який затверджує Кабінет Міністрів України. А це шанс на гарантований  їх ремонт та утримання. Вбачається перспективним переведення міста Рахова, гірського курорту Кваси, сіл Мала Уголька, Велика Уголька і Широкий Луг Тячівського району на елетроопалення із застосуванням пільгових тарифів на оплату за електроенергію для житлових будинків. Наголошувалось на важливості створення Міжнародного навчально-дослідного центру букових пралісів та сталого розвитку Карпат поблизу  Рахова. Болючим залишається питання відновлення  залізничного сполучення між  Раховом і столицею нашої держави. Як варіант –  продовження маршруту одного з поїздів «Київ-Івано-Франківськ».

 Були внесені й інші пропозиції.

 Зазначалось також, що недопустимо втрачати час і шанс. До 1 жовтня 2013 року Кабінетом Міністрів України має бути затверджений  відповідний  План заходів. Але пропозиції до нього належним  чином  внесли лише представники Рахівського та Тячівського районів. Надолужити упущене можна за умови активної роботи всіх задіяних структур і відомств. Провідною ідеєю має стати консолідація зусиль заради прийдешніх поколінь.

На завершення комісія  прийняла відповідні Рекомендації  для обласної ради та облдержадміністрації, виконання яких вирішено контролювати щокварталу.

Прес-служба облради


Зміни до бюджету області розглянули на депутатській комісії

У середу, 29 травня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету ( голова Василь Брензович). Участь в її роботі взяли також  перший заступник голови облради Володимир Закурений, заступник голови облради Андрій Сербайло, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович.

Головне питання, яке розглядалося на комісії – внесення  змін до обласного бюджету. Доповідав директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар. Протягом минулого тижня робоча група доопрацьовувала документ, і вже на друге пленарне засідання буде винесений узгоджений проект змін до обласної казни у новій редакції. Проектом передбачається збільшити загальний обсяг доходів на 13 млн. 972 тис. грн. Обсяг доходів загального фонду бюджету пропонують збільшити на 295,9 тис. грн, спеціального фонду бюджету – 13 млн. 676,1 тис. грн., у тому числі бюджету розвитку – 35, тис. грн. Також пропонується спрямувати залишок коштів, що склався на початок 2013 року головними розпорядниками коштів обласного бюджету у сумі 42 млн.  832,3 тис. грн, у тому числі по загальному фонду 27 млн. 953,5 тис. грн та спеціальному фонду 14 млн. 878,8 тис. грн. Також пропонується зменшити обсяг резервного фонду обласного бюджету на 2013 рік на суму 1 млн. 710 тис. грн.

Враховуючи розпорядження голови облдержадміністрації «Про структуру обласної державної адміністрації» та «Про перейменування структурного підрозділу облдержадміністрації» пропонується бюджетні призначення головного розпорядника коштів обласного бюджету – головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, затверджені рішенням  обласної ради «Про обласний бюджет на 2013 рік» (зі змінами), передати департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації.

Прес-служба облради


Відбулося засідання  постійної комісії обласної ради регламенту, депутатської етики та адміністративно-територіального устрою, яку очолює Павло Черевко.

Йшлося про затвердження Регламенту роботи обласної ради VI скликання у новій редакції, а також про  листи депутатів обласної ради від Білецького М. З., Бровді Р. Й., Киніва Б. Ю., Масло А. І. щодо  внесення змін до Регламенту роботи обласної ради VI скликання та проекту Положення про погоджувальну раду обласної ради.

З цих питань інформували керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович та перший заступник голови облради Володимир Закурений.

Після жвавого  обговорення порушеного питання та детальної дискусії, народні обранці  внесли пропозицію створити  робочу групу для здійснення контролю за використанням електронної системи підрахунку голосів «Віче» із числа представників депутатських фракцій і спеціалістів та винести узгоджений членами даної постійної комісії проект рішення «Про затвердження Регламенту роботи обласної ради VI скликання у новій редакції» на розгляд другого пленарного засідання 14 сесії обласної ради.

Прес-служба облради


Сьогодні в облраді засідало 7 постійних депутатських комісій

Сьогодні, 15 травня, депутати обласної ради продовжили обговорення матеріалів наступної, 14 -ї сесії. Зокрема, відбулося засідання 7–ох постійних депутатських комісій: з питань законності та правопорядку (Ігнатко В. С.), з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики (Вегеш М. М.), з питань екології та використання природних ресурсів  (Цірик М. М.), з питань управління майном і приватизації (Пейтер Ч. А.), з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення (Ліврінц А. А.), з питань розвитку туризму та рекреації(Андріюк Д. Д.), а також з питань бюджету (Брензович В. І.).

Найбільш жваво депутати  обговорили проекти рішень, які стосувалися внесення змін до обласного  бюджету на 2013 рік, затвердження регламенту роботи  обласної ради VІ скликання у новій редакції, а також про надра і майно.  Щодо змін до бюджету, то за словами голови бюджетної комісії Василя Брензовича обласна адміністрація в змінах до бюджету пропонує виділяти кошти на утримання закладів державної форми власності.  Так, майже мільйон гривень пропонується надати для ремонту фасаду медичного факультету УжНУ та півмільйона на облаштування горищного поверху обласної санепідемслужби. «Краще ці кошти виділити для ремонту та оновленення шкіл та дитсадків краю, які й має фінансувати обласний бюджет», – вважає Василь Брензович. Також за словами заступника голови бюджетної комісії, директора благодійного фонду «Віза» Володимира Чубірка не враховані в повній мірі й пропозиції щодо співфінансування спільних проектів з краєм Височина. Ці критичні зауваження депутати запропонували розглянути на президії.

Уважно вивчили члени згаданих комісій  і зміни та доповнення до    низки раніше ухвалених галузевих програм. У ході дискусій  було висловлено чимало слушних пропозицій, зауважень і доповнень до пропонованих матеріалів і проектів рішень. Усі вони згідно з регламентом роботи обласної ради будуть узагальнені та доопрацьовані. Після чого запропоновані до розгляду президії обласної ради, яка відбудеться завтра, 16 травня.

У роботі комісій взяли участь: перший заступник голови облради Володимир Закурений, заступник голови облради Андрій Сербайло, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, керівники відповідних управлінь ОДА, обласних організацій і  відомств .

Прес-служба облради


Депутатські комісії вивчають проекти рішень, пропоновані до порядку денного 14-ої сесії облради

Сьогодні, 14 травня депутатські комісії облради, а саме: з питань транскордонного співробітництва (Кічковський М. М.), з питань територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу і розвитку села (Трикур В. Ф.), з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій  (Кинів Б. Ю.), з питань регламенту, депутатської етики та адміністративно-територіального устрою      (Черевко П. П.), з питань охорони здоров’я (Смоланка В. І.) провели свої засідання, на яких розглянули цілу низку – понад 25 проектів рішень, пропонованих до порядку денного пленарного засідання наступної 14-ї сесії обласної ради VІ скликання.

Найперше депутати взяли до розгляду питання щодо внесення змін до обласного бюджету 2013 року. Даним проектом рішення передбачено збільшення обсягу доходів обласного бюджету на        13 972,0 тис.грн. за рахунок субвенцій з державного бюджету та субвенцій з районних бюджетів, з них: по загальному фонду – на 295,9 тис.грн., по спецфонду – на 13 676,1,1 тис.грн.  Також пропонується розподіл вільного залишку коштів обласного бюджету у сумі 42 509,9 тис.грн., у т.ч. за рахунок загального фонду – 27 631,1 тис.грн. (з них передано до бюджету розвитку спецфонду 25 321,0 тис.грн.) та спеціального фонду – 14 878,8 тис.грн. З них – екологічні кошти 1 900,0 тис.грн.

Уважно вивчили депутати й нові регіональні  програми за напрямками, серед яких – з питань розвитку співробітництва між Саболч-Сатмар-Березькою областю (Угорщина) та Закарпатською областю (Україна) на 2013 – 2014 роки, а також з питань співпраці із закордонними українцями та русинами на період до 2015 року та ін.

Обговорили народні крайові обранці уважно і внесення змін і доповнень до діючих регіональних програм, зокрема: до програми створення та накопичення регіонального резерву матеріально-технічних засобів та засобів індивідуального захисту органів дихання непрацюючого населення Закарпатської області на 2011– 2015 рр., до програми розвитку регіональної вищої освіти на 2013 -  2017 рр., до програми розвитку малого і середнього підприємництва в області на 2013 – 2014 рр., до регіональної програми впровадження молодіжної, сімейної, демографічної та гендерної політики на 2011-2015 рр. та ін.

Також члени депутатських комісій проаналізували низку проектів рішень із майнових і земельних питань, про оренду тощо.

Як  наголосив керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, усі слушні пропозиції та зауваження депутатів до пропонованих матеріалів і проектів рішень, будуть запропоновані до розгляду членам президії обласної ради, що зазвичай проходить напередодні сесії.

А тим часом до  своїх засідань, які заплановані на завтра, 15 травня  готуються інші депутатські комісії:  з питань законності та правопорядку (Ігнатко В. С.), з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики (Вегеш М. М.), з питань екології та використання природних ресурсів (Цірик М. М.), з питань управління майном і приватизації (Пейтер Ч. А.), з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення (Ліврінц А. А.), з питань розвитку туризму та рекреації(Андріюк Д. Д.), а також з питань бюджету (Брензович В. І.).

                                               Прес-служба облради

На головну  Мапа   e-mail: admin@zakarpat-rada.gov.ua Вгору
 
Яндекс.Метрика