27 травня 2018

У школі села Есень з’явився новий клас інформатики з сучасним обладнанням

середа, 21 грудня 2016, 10:26

19 грудня у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів села Есень Ужгородського району урочисто відкрили оновлений клас інформатики. Проект реалізували за підтримки Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород, Ротарі Клубу «Будапешт-Сасад» та ТОВ «Бравонет» (Угорщина).

На заході були присутні поважні гості – Іштван Грежо, Уповноважений уряду Угорщини, Йожеф Бугойло, Генеральний консул Угорщини у м. Ужгород, Йосип Борто, заступник голови ТУКЗ-КМКС та перший заступник голови Закарпатської обласної ради, Віктор Мікулін, заступник голови Закарпатської ОДА, Лівія Балог, голова ужгородського районного осередку ТУКЗ-КМКС та депутат Ужгородської районної ради, Іштван Грутка, керівник ТОВ «Бравонет» та Ілдика Молнар, заступник начальника управління культури Закарпатської ОДА.

Валентина Шош, директор Есенської загальноосвітньої школи розповіла, що в їхньому закладі навчається 186 дітей, тому потреба в комп’ютерах є великою. Вона подякувала від імені вчителів та учнів школи всім меценатам за підтримку та сучасне обладнання, що вони надали. Також, пані директор зазначила, що завдяки Програмі Східного партнерства в деяких приміщеннях школи провели ремонтні роботи.

«За спільної підтримки угорського уряду та підприємців вдалося здійснити таку важливу справу як створення класу інформатики, адже розвиток дітей є пріоритетним для всіх батьків. Україна рухається на шляху до Європейського Союзу і цей процес є неможливим без істотних змін та вливань до освіти – вона має досягнути європейського рівня. Угорщина завжди підтримувала та буде підтримувати угорськомовне населення Закарпаття. Сподіваюся, що дітки школи с. Есень зможуть почерпнути завдяки комп’ютерам багато нового для власного розвитку та подальшого навчання», – наголосив Іштван Грежо.

Йосип Борто підкреслив, що удосконалення навчально-виховних закладів області є вкрай важливим для розвитку підростаючого покоління. Зокрема, забезпечення відповідної матеріально-технічної бази для ефективності навчального процесу. Це все стає можливим завдяки Програмі Східного партнерства, виконавцями якої є ТУКЗ-КМКС.

Також, пан Борто подякував всім, хто доклав зусиль до того, щоб зробити ремонтні роботи в класі інформатики та закупити сучасне обладнання, адже зараз неможна уявити собі професію, де не потрібно застосовувати навики користування ПК.

Віктор Мікулін в свою чергу констатував, що найкраща інвестиція на сьогоднішній день – це інвестиція в дітей. Зокрема, він висловив подяку уряду Угорщини від імені губернатора області Геннадія Москаля за такі значні інвестиції в інтелектуальний розвиток дітей Закарпаття.

 

Лівія Балог привітала всіх присутніх від імені голови ТУКЗ-КМКС та народного депутата України Василя Брензовича.

«Ми дуже вдячні уряду Угорщини за численні програми, які реалізуються на території Закарпаття завдяки його фінансовій підтримці та Програмі Східного партнерства. Також, ми сподіваємося, що цей навчальний заклад матиме змогу стати одним з найкращих угорськомовних закладів в Ужгородському районі», – зазначила Лівія Балог.

Вихованці навчального закладу з радістю прийняли своїх гостей та навіть приготували для них насичену розважальну програму з віршами, співами і народними танцями.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

Джерело: http://life.ko.net.ua/?p=22189

На головну  Мапа   e-mail: admin@zakarpat-rada.gov.ua Вгору