22 вересня 2017

У Тячеві з візитом побувала чеська делегація

понеділок, 3 серпня 2015, 09:28

З метою моніторингу виконання проектів та налагодження подальшої співпраці до міста приїхали представники Чеської Республіки.

У складі делегації перебував керуючий справами крайової ради краю Височина з питань соціального захисту населення Петер Крчал,  спеціаліст-експерт в управлінні крайового уряду з питань соціального захисту населення Марек Гомолка та  начальник відділу в управлінні крайового уряду з питань захисту населення Роман Сікора.

Супроводжував іноземців директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Віктор Мацола.

Насамперед поважні гості навідались у соціальний центр «Парасолька», де за фінансової підтримки чехів замінено старі вікна на нові енергозберігаючі.

Загалом у цьому році програма співробітництва Закарпаття з краєм Височина включає 20 спільних інвестиційних проектів, переважно у освітній та соціальній сфері Закарпаття. На їх реалізацію виділяється 6 мільйонів чеських крон.

Відтак поважні гості ознайомились з центром «Парасолька», екскурсію по якому здійснила директор Оксана Лукач. Центр було засновано п’ять років тому із ініціативи громадських організацій Швейцарії та закарпатських волонтерів (психологів, медиків, педагогів) для інвалідів з вадами руху і психологічного стану здоров’я після досягнення ними 18 років.

Відтак тут віднайшли свою домівку 24 сиріт, вихованців Вільшанської школи – інтернату  інвалідів з дитинства. Однак незважаючи на фізичні вади, у «Парасольці» вони вчаться жити повноцінним буттям і розвивати свої таланти – працюють у майстернях, займаються музикою та танцями. За підтримки благодійників та меценатів тут створено належну матеріально-технічну базу, зокрема й виробничі майстерні, де парасольківці виготовляють різні сувеніри та рукодільні предмети.

Оксана Лукач висловила  представникам крайового уряду Височини за допомогу у зміцненні матеріально – технічної бази закладу й вручила сувеніри від вихованців.

Відтак на запрошення міського голови Івана Ковача чеська делегація навідалась до мерії міста, де відбулась офіційна зустріч з її керівництвом. У ході зустрічі було обговорено пропозиції налагодження співпраці, участі в проектах тощо. Сторони домовились вивчити питання  щодо заснування партнерських зв’язків із новим чеським містом  для Тячева.

Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

На головну  Мапа   e-mail: admin@zakarpat-rada.gov.ua Вгору