29 червня 2017

Відбулося обговорення Законопроекту про ліквідацію районів (документ)

понеділок, 22 травня 2017, 15:16

Вчора, 15 травня, відбулося обговорення Законопроекту «Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж». У дискусії взяли участь члени Асоціації, посадовці Мінрегіону, профільного парламентського комітету та представники ОТГ.

Захід пройшов у рамках круглого столу на тему «Шляхи удосконалення районного рівня адміністративно-територіального устрою України в сучасних умовах проведення реформи децентралізації влади».

Законопроект визначає механізми утворення нових укрупнених районів, через ліквідацію теперішніх.

За словами авторів Закону, такий документ необхідний у зв’язку з утворенням об’єднаних територіальних громад, що повністю або у більші своїй половині переймають на себе функції як районних рад, так і відповідних державних адміністрацій.

У проекті нормативно-правового акту зазначено, що процедура ліквідації здійснюватиметься шляхом об’єднання територій чинних районів. При тому визначатиметься новий адміністративний центр. Всі повноваження та ресурси переходитимуть до новостворених районів.

Ліквідація відбуватиметься у тому разі, якщо більше половини населення району складається з жителів об’єднаних територіальних громад або адміністративний центр району є центром такої громади, чи є містом республіканського, обласного значення.

Зазначимо, що Законопроект знаходиться на обговоренні та не подавався на розгляд парламентаріїв. За результатами круглого столу будуть напрацьовані пропозиції.

Завантажити документ можна натиснувши на це посилання - Проект Закону України Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж.

Подивитись трансляцію заходу та фотографії можна нижче.

Джерело: http://uaror.org.ua/?p=14708

На головну  Мапа   e-mail: admin@zakarpat-rada.gov.ua Вгору