120 мільйонів на пункт пропуску, екологія та велоінфраструктура: відбулася онлайн-конференція керівництва Закарпатської облради та Кошицького самоврядного краю

Print Friendly, PDF & Email

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров взяв участь у відео-конференції з обговорення перспективних напрямків співпраці Закарпаття з Кошицьким краєм.

У онлайн-зустрічі з головою Кошицького самоврядного краю Растіславом Трнкою також взяли участь перший заступник голови обласної ради Андрій Шекета, начальник Управління міжнародних зв’язків, технічної допомоги і протоколу Василь Маковський та його заступник Уляна Гурчумелія.

Олексій Петров подякував колезі з сусідньої держави ЄС за ініціативу такої зустрічі і повідомив, що українсько-словацька співпраця займає чільне місце у стратегії регіонального розвитку Закарпаття, яка була затверджена минулого року.

Також керівник обласної ради окреслив два ключові напрямки співпраці між сусідніми державами. Це — екологія і використання транзитного потенціалу Закарпаття.

У цьому є потреба у будівництві сучасного сміттєпереробного заводу. Це дозволило б вирішити питання великої кількості сміття, яке після злив та сезонного підняття рівня води потрапляє до країн ЄС.

Тож як ідею у напрямку екологічної співпраці Олексій Петров озвучив такий проект, як будівництво сміттєсортувального заводу у рамках спільної проєктної заявки Програми Interreg NEXT. Це б дало можливість покращити якість екології, а відповідно, і життя громадян суміжних областей.

Щодо транзитного потенціалу Закарпаття, то голова обласної ради поінформував, щ Уряд України вже анонсував проєкт будівництва євроколії шириною 1,435 метра. Планується побудувати нову колію від Ужгорода до Чопа і там буде вже виїзд як на Будапешт, Відень та Кошице.

  • Будівництво євроколії триватиме у 2022-23 роках. Його орієнтовна вартість – 200 млн грн., — продовжив голова обласної ради. — Ми плануємо організувати також як пасажирські перевезення у напрямку до Будапешта, Відня та до Кошице в ЄС, так і вантажні. Це дозволить не лише заробляти на транзиті, але і зменшить навантаження на автомобільні пункти пропуску на наших кордонах, де сьогодні спостерігаються багатогодинні черги.

Голова Кошицького самоврядного краю Растіслав Трнка назвав пропозиції свого українського колеги слушними і запропонував створити спільну робочу групу з їх систематизації та переведення у конкретні робочі проєкти. Також пан Трнка повідомив, що Кошицький край планує уже найближчим часом збудувати сучасну велодоріжку упритул до українсько-словацького кордону.

Олексій Петров у свою чергу повідомив, що якраз на розбудову пункту пропуску Ужгород-Вішнє Нємецьке держава виділила 120 мільйонів гривень. Ці асигнування, крім іншого, дозволять збудувати у пункті пропуску велоперехід та підвести до словацької сторони велодоріжку.

Олексій Петров також подякував словацькому колезі за позитивні результати діалогу щодо функціонування ужгородського аеропорту і попросив сприяння у допомозі з розчищенням прилеглої до аеропорту території зі словацької сторони, щоб аеропорт міг виконати технічні умови авіакампаній, з якими зараз ведуться перемовини.