- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

15-а сесія Закарпатської облради ухвалила надважливі рішення

[1]Доручила голові облради підписувати договори з покращення умов функціонування аеропорту «Ужгород», фінансово підтримала можливість виконання прямих соціальних авіарейсів за маршрутом: Ужгород – Київ, прийняла звернення про продовження дії пільгового періоду розмитнення автомобілів із іноземною реєстрацією, а також схвалила створення тимчасової контрольної комісії облради із вивчення питань діяльності Мужіївського родовища поліметалевих руд. І не тільки

Сьогодні, 16 травня ц.р., відбулося перше пленарне засідання 15 –ї сесії облради, яке провів її очільник Михайло Рівіс.
Вшанувавши хвилиною мовчання пам’ять полеглих Героїв Революції Гідності та загиблих у війні на Сході країни, Михайло Михайлович висловив щирі співчуття родині нашого колишнього колеги Івана Георгійовича Діуса, прощання з яким відбулося сьогодні.

Потім привітав колег-депутатів, які відзначали дні народження у міжсесійний період, а ювілярам – вручив відзнаки облради та цінні подарунки. Зокрема, Петру Добромільському з нагоди 40 – річчя та Олексію Баранюку, який святкував своє 55 – річчя. Привітав і голову постійної комісії облради з питань бюджету Василя Кошелю, якого цими днями нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
Інформував М.Рівіс і про те, що з нагоди Дня матері почесне звання «Мати-героїня» присвоєно 49 жінкам-закарпаткам за вагомий особистий внесок у виховання дітей у сімʼї, створення сприятливих умов для здобуття ними освіти, розвитку творчих здібностей дітей, формування високих духовних і моральних якостей, яким побажав міцного здоров’я і добра родинам.

Далі інформував про нові кадрові призначення. Так, головою Закарпатського окружного адміністративного суду обрано Сергія Івановича Рейті. Та перевів роботу засідання у ділове русло.

Серед іншого повідомив про те, що учора відбулася зустріч з представниками авіакомпанії «Мотор Січ» щодо відновлення прямих авіарейсів з аеропорту «Ужгород» за маршрутом: Ужгород – Київ – Ужгород. Тож сьогодні необхідно узгодити питання щодо механізму фінансової підтримки авіарейсу у зручний для потенційних пасажирів час і збільшення періодичності виконання польотів. А через місяць проаналізувати стан справ, зокрема фінансову складову і ухвалити оптимальне рішення. Такі кроки сприятимуть взаємовигідному довгостроковому співробітництву. Депутати відзначили ініціативу як слушну, оскільки на сьогодні це вихід із ситуації.

Користуючись нагодою, головуючий запросив колег на українсько-словацький День добросусідства 18 травня 2019 року, де узгоджуватимется Виконавчий протокол до Меморандуму про співпрацю між Закарпаттям і Кошицьким самоврядним краєм на період з травня 2019 по травень 2020 року та Програма спільних дій.

Перед розглядом питань порядку денного сьогоднішнього пленарного засідання, на вимогу депутатського корпусу облради, президії облради та на виконання депутатського звернення Олександра Ледиди планувалось заслухати інформацію обласного військового комісара «Про стан дотримання в області та виконання вимог Указу Президента України № 22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році», а ще на виконання депутатського запиту Василя Губаля ‒ «Про використання у 2018 році коштів з усіх джерел фінансування держбюджету, спрямованих на розвиток мережі та утримання автодоріг загального користування місцевого та державного значення, а також надання переліку доріг загального користування місцевого та державного значення, на яких будуть виконуватися роботи у 2019 році», з якого мав інформувати керівник Служби автодоріг у Закарпатській області Михайло Попович. Та, оскільки обидва з поважних причин не прийшли на засідання, то вирішено ці питання розглянути на наступному пленарному засіданні 15-ї сесії .Як і звіт щодо здійснення облдержадміністрацією делегованих повноважень за 2018 рік.

Після цього депутати виступали із заявами та повідомленнями. І доручили Михайлу Рівісу від імені облради за погодженням із постійною профільною комісією укладати та підписувати договори, повʼязані із покращенням умов функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород». Звучали й інші цікаві ініціативи.

Відтак головуючий озвучив депутатські запити. Чимало їх було подано з голосу.

Далі обласні обранці, впоравшись з організаційними питаннями, активно ухвалювали рішення про внесення змін до діючих програм, зокрема, у сфері економіки, охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та житлово-комунального господарства. У т.ч і до напрямків діяльності та заходів на 2019 рік із виконання Програми підвищення ефективності функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» на 2017 – 2020 роки, аби підтримати прямі авіарейси з аеропорту «Ужгород» за маршрутом: Ужгород – Київ – Ужгород, виділивши з обласного бюджету на ці цілі 2 млн грн.

Чимала увага була привернута до проекту рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Як підкреслив головуючий, усі зауваження та пропозиції, висловлені на засідання профільних комісій, опрацьовані і відображені в цьому документі. Оскільки депутати прагнуть достеменно знати рух коштів обласного бюджету, то вони гаряче обговорили кожну фінансову позицію. Вислухавши директора департаменту фінансів облдержадміністрації Петра Лазаря, схвалили відповідне рішення.

Жваво обговорили депутати і питання «Про створення тимчасової контрольної комісії Закарпатської обласної ради із вивчення питань діяльності Мужіївського родовища поліметалевих руд, повʼязаних із утилізацією та ліквідацією відвалів золоторудника». За словами М.Рівіса це питання порушено на президії головою профільної постійної комісії Чаба Пейтер. Мова про те, що у селі Мужієво американські компанії-інвестора Avellana Gold ведуть перемовини із місцевою громадою щодо утилізації та ліквідації відвалів золоторудника. І тому є потреба комплексно вивчити цю проблему з виїздом на місце. Депутати підтримали колегу, відтак затвердили статути у новій редакції, зокрема Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» та Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, а також Положення про комунальну установу «Соціальний абілітаційно-реабілітаційний центр «Парасолька»» Закарпатської облради.

На звершення схвалили низку звернень до вищих органів державної влади з актуальних питання життєзабезпечення краю.

Прес-служба облради