15 Апрель 2021

По случаю празднования 100 — річчя «Карпаті Ігоз Со» Йосип Борто вручив відзнаки облради кращим газетярам

Пятница, 31 Январь 2020, 17:50

На урочистих заходах з нагоди святкування 100 — річчя з дня заснування газети «Карпаті Ігоз Со» відзнаки облдержадміністрації і обласної ради, якими вшановано газетярів за високий професіоналізм, творчу майстерність, об’єктивне і широке висвітлення подій Закарпаття, діяльності органів місцевого самоврядування, Исполнительная власть, активная гражданская позиция, вручили перший заступник голови облради Йосип Борто та заступник голови ОДА Ольга Травіна.

Так, відповідно до розпорядження голови облради Михайла Рівіса Грамотою обласної ради нагороджено: редакторів відділівМадяр Тімею Яношівну та Сабо Шандора Шандоровича, а також літературного редактора газети Тимко Олену Йосипівну. Прочитайте остальную часть этого входа »

Газета «Карпаті Ігоз Со» святкує поважний 100 — летний юбилей

Пятница, 31 Январь 2020, 16:39

Сегодня, 31 січня свій столітній ювілей святкує одна з найдавніших угорськомовних газет нашого краю — «Карпаті Ігоз Со», яка під керівництвом директора Юрія Дунди та головного редактора Шандора Горвата торік започаткувала українськомовну сторінку.

Перший її номер вийшов у світ 31-го січня 1920 года. На нині видання виходить двічі на тиждень: в четверг — 24 сторінки, в субботу- 8 страниц.

У даний час це видання має передплатників у багатьох областях України. Основна кількість читачів усе ж проживає в нашій області. Його номери – це історія не тільки про діяльність газети, а й про соціально-економічне та політичне життя Закарпаття, родинні історії, людські долі. Та важливо, що курс газети завжди був спрямований на повагу до державних цінностей, шани до представників усіх націй і національностей, які проживають на теренах краю, на консолідацію зусиль щодо творення стабільного, мирного життя на рідній землі. Прочитайте остальную часть этого входа »

На Закарпатті відбудеться унікальне ралі на ретроавтомобілях

Пятница, 31 Январь 2020, 12:05

За підтримки Закарпатської обласної ради та Кошицького самоврядного краю, Словаччини в рамках співпраці – 25-26 червня цього року відбудеться унікальний захід, відомий як «Земплінське ралі ветеранів». Более чем 100 ретро- автомобілів приїде із округу Михайлівці до Ужгорода.

Радник голови облради Олександр Білак прийняв поважну делегацію, яку очолив заступник начальника місцевої поліції Михайлівці Марцел Медвідь. У складі делегації також були: Ладіслав Мруг – заступник начальника патрульної поліції, Мікулаш Кошчо – голова правління Клубу ветеранів «Земплін» та учасники Клубу – Йожеф Макогус, Матюш Карас, Марія Касічова. Прочитайте остальную часть этого входа »

Задля реалізації заходів із охорони навколишнього природного середовища в краю

Четверг, 30 Январь 2020, 12:21

У ході пленарного засідання 17-ї сесії облради депутати ухвалили рішення «Про внесення змін до Програми охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області на 2019 – 2020 годы (с изменениями)».

Як зазначає розробник цієї Програми – департамент екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації, зміни стосуються фінансування заходів Програми, яке здійснюватиметься за рахунок коштів та у межах видатків обласного бюджету, державного, місцевого бюджетів і власних коштів підприємств, інвестиційних коштів, міжнародної технічної допомоги й грантів, другие источники, не заборонених чинним законодавством. Прочитайте остальную часть этого входа »

В Ужгороді обговорили алгоритм впровадження програми медичних гарантій

Среда, 29 Январь 2020, 17:58

Сегодня, 29 Ян, у сесійні залі обласної ради під головуванням в.о. голови облдержадміністрації Олексія Гетманенка відбулася розширена нарада з питань підготовки до укладення договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 года.

Участь у нараді взяли: голова облради Михайло Рівіс, Депутаты Совета: Иван Курахата, Василий скрип, Юрій Паканич, Йожеф Баторі, а також представники МОЗ, НСЗУ, Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», власники та керівники закладів охорони здоров’я краю, лидеры из районов, эксперты и другие. Прочитайте остальную часть этого входа »

Як ведуться роботи з відновлення найдревнішої дерев’яної церкви у Гукливому на Воловеччині?

Среда, 29 Январь 2020, 17:16

З цією метою заступник голови ОДА Ольга Травіна, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Василь Кошеля, народний депутат України Михайло Лаба, керівники Воловецького району, начальники окремих структурних підрозділів ОДА та ін. побували з робочим візитом у с.Гукливому, що Воловеччині, де оглянули церкву Святого Духа, яка є найдревнішою дерев’яною святинею верховинського району. Збудована у XVIII столітті з ялиці на фундаменті з річкового каміння, має низку цікавих архітектурних елементів.

Ольга Травіна, оглянуши церкву, поспілкувавшись з керівництвом та активом села, сказал, що обласна влада має на меті сформувати відповідний перелік таких унікальних об´єктів із усіх районів, відтак відібрати найбільш визначні та вишукати кошти із різних джерел, не заборонених законом, для їх збереження. Прочитайте остальную часть этого входа »

Михайло Рівіс: Об’єднавши зусилля довкола проєктів — ImProDiReT та REVITAL І, ми створимо основу для роз´язання питань щодо Солотвинського солерудника

Среда, 29 Январь 2020, 13:08

Сегодня, 29 січня у конференцзалі комплексу «Деренівська купіль», что в секундах. Нижнє Солотвино Ужгородського району в рамках проєкту ImProDiReT відбулася міжнародна конференція на тему: «Дорожня карта вирішення надзвичайної ситуації у смт.Солотвино та створення рішень для стійкого майбутнього».

Участь у форумі взяли: голова облради Михайло Рівіс та радник головиОлександр Білак, в.о.голови ОДА Олексій Гетманенко, М/с, дипломаты, Ученые, эксперты. На форум також запрошені представники окремих Міністерств України, Міністерства закордонних справ Угорщини та Румунії, Об´єднаного секретаріату Дунайської Стратегії та Європейської комісії. Прочитайте остальную часть этого входа »

29 Ян — День пам’яті Героїв Крут

Среда, 29 Январь 2020, 09:00

Шановні співвітчизники!

Дорогие соотечественники,!

В історії українського державотворення вписані яскраві і трагічні сторінки, де золотими літерами викарбувані велич і правдивий героїзм визвольних змагань нашого народу.

На тому шляху були й драматичні події під Крутами. Затем, 29 Ян 1918 года 300 студентів та гімназистів без вишколу і військового досвіду та з жагою жити в незалежній Батьківщині разом із козаками виступили в нерівний бій із чотиритисячною озброєною та навченою армією більшовиків, щоб зупинити стрімкий наступ на Київ. Наступ ворога було зупинено. Високою ціною – як на склі упала студентська сотня, давши змогу українській делегації укласти БрестЛитовський договір, який врятував молоду українську державність. Прочитайте остальную часть этого входа »

Інформаційно-обчислювальний центр перейменовано

Вторник, 28 Январь 2020, 13:26

Про це йдеться у рішенні «Про Положення про комунальну установу «Обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат» Закарпатської обласної ради», прийнятому на засіданні 17-ї сесії Закарпатської обласної ради.

У новій редакції документу йдеться про необхідність перейменування «Інформаційно-обчислювального центру» у комунальну установу «Обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат» Закарпатської обласної ради, а також про затвердження відповідного Положення. Прочитайте остальную часть этого входа »

Задля забезпечення безпеки населення і територій, підвищення рівня їх захищеності від впливу шкідливих техногенних, природних та екологічних факторів

Вторник, 28 Январь 2020, 13:12

З цією метою на 17-й сесії Закарпатської обласної ради депутати ухвалили рішення «Про Комплексну програму розвитку цивільного захисту Закарпатської області на 2020 – 2024 годы.

Автор і координатор Програми – управління цивільного захисту ОДА.

У документі наголошується, що основною метою цієї Програми є створення умов для забезпечення безпеки населення і територій, підвищення рівня їх захищеності від впливу шкідливих техногенних, природних та екологічних факторів за рахунок створення, подальшого накопичення та використання, в случае необходимости, регіонального резерву матеріально-технічних засобів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій і засобів індивідуального захисту органів дихання непрацюючого населення, яке потрапляє в прогнозовану зону хімічного забруднення на території Закарпатської області тощо. Прочитайте остальную часть этого входа »

На засіданні Наглядової ради КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради прийнято важливі рішення

Понедельник, 27 Январь 2020, 16:02

Сегодня, 27 Ян, під головуванням депутата облради Мікловша Товта відбулося засідання Наглядової ради Комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради.

Участие в работе совещания приняли участие: голова обласної ради Михайло Рівіс і заступник голови – Петро Грицик, а також керівник КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» облради Юлія Малик, М/с, представники окремих управлінь ОДА та ін. Прочитайте остальную часть этого входа »

У Закарпатті готують видання про репатріацію закарпатців із країн Європи: з одних таборів – у радянські 1945 – 1949 годы

Понедельник, 27 Январь 2020, 15:37

Відповідне рішення «Про Програму діяльності редакційно-видавничої групи обласної книги «Реабілітовані історією» і редколегії з підготовки та випуску «Зводу пам’яток історії та культури Закарпатської області» на 2020 рік» крайові парламентарі прийняли на пленарному засіданні 17 – ї сесії облради. Ініціатор та розробник документу – обласна державна адміністрація. Прочитайте остальную часть этого входа »

26 Ян — Міжнародний день митника

Воскресенье, 26 Январь 2020, 08:00

Шановні працівники митних служб краю!

Вітаю вас зі святом, яке нині відзначають у багатьох державах світу, що об’єдналися у Всесвітню митну організацію.

Висловлюю вам подяку за сумлінну працю, принциповість, професіоналізм та відповідальність, що сприяє зміцненню міжнародного авторитету Української держави, зростанню економічного добробуту її громадян, розвитку міжнародних торговельних відносин, трансграничное сотрудничество, добросусідства, створенню належних умов щодо залучення інвестицій у наш край, збереженню культурних, історичних цінностей нашого народу.

Від щирого серця бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, благосостояние, добра и мира, нових досягнень у праці задля розквіту Закарпаття та всієї України!

Глава Совета Закарпатской области
Михайло Рівіс

Петро Грицик провів виїзний прийом громадян на Перечинщині

Пятница, 24 Январь 2020, 17:55

Сегодня, 24 січня заступник голови Закарпатської облради Петро Грицик провів перший у цьому році виїзний прийом громадян із особистих питань у сільській раді Тур’я Бистра, на Perečinŝinì, а також узяв участь у роботі сесії сільської ради.

На прийомі побувало більше десяти осіб, які звернулися щодо надання матеріальної допомоги на лікування та вирішення соціально-побутових проблем, а також із питань пасажирських перевезень, працевлаштування та ін. Та чи не найбільше турбує громаду питання стосовно Перспективного плану формування територій спроможних громад Закарпатської області. Прочитайте остальную часть этого входа »

Михайло Рівіс: Ми повинні зберігати перлини нашої духовності і культури

Пятница, 24 Январь 2020, 17:34

На цьому акцентували увагу голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс та голова Хустської райради Юрій Іванчо сьогодні, 24 січня під час робочого візиту у с. Сокирниця, на роста, де серед іншого оглянули дерев’яну церкву Святого Миколая Чудотворця – унікальну історичну пам’ятку 17 век.

Михаил Михайлович, поспілкувавшись із активом села, який щиро уболіває за цю давню споруду, сказал, что, «зберігаючи таку унікальну пам´ятку дерев´яного сакрального зодчества, ми збережемо одну з найкоштовніших перлин нашої духовності і культури та тим самим дамо можливість молодому поколінню глибше пізнати нашу історію, Культура, традиції і духовність. Прочитайте остальную часть этого входа »


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх