400 викликів на добу поступає від закарпатців до Центру екстреної медичної допомоги області

Про це сьогодні у ході урочистостей з нагоди десятиліття створення служби, повідомив в.о. директора КНП «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги» Закарпатської обласної ради Фома Білинець. На сьогодні у складі мережі ЕМД функціонує 11 станцій, 3 підстанції, 64 пункти постійного базування бригад. Територію області обслуговують 105 бригад, з них – 33 лікарські та 72 фельдшерські.

За словами старшої лікарки центральної оперативної диспетчерської Одарки Ковган, за період її роботи не було жодного дня, коли не фіксувався бодай один виклик. Загалом протягом зміни поступає до 800 звернень, з них – 400 викликів. За рік ця цифра сягає 300 тисяч звернень.

Найчастіше до «швидкої» громадяни звертаються через гіпертонічні кризи, травми, гострі порушення мозкового кровообігу та серцеві захворювання.

За 10 років служба суттєво реорганізувалася й перейшла на європейські стандарти роботи. Керівник КНП Фома Білинець каже, що, незважаючи на напруження, працівники впоралися з викликами пандемії Covid-19 та війни. Наразі багато роботи проводиться з військовими, здійснюються перевезення важких поранених до спеціалізованих закладів як в межах області, так і закордон.

На Закарпатті колектив ЕМД – один із найчисельніших і складає 1,5 тисяч працівників. Багато молодих спеціалістів бажають влаштуватися сюди на роботу.

У зв’язку з ювілеєм закарпатської служби та з нагоди Міжнародного дня екстреної медичної допомоги, який відзначається 27 травня, голова облради Володимир Чубірко та керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч нагородили кращих працівників. Грамоти Закарпатської обласної ради отримали в.о. директора закладу Фома Білинець та головний фельдшер з медицини невідкладних станів Марина Хрипта, подяки – начальник Мукачівської станції ЕМД Олександр Жовтобрюх та старший фельдшер з медицини невідкладних станів центральної оперативної диспетчерської Вікторія Терпак.

Від імені депутатського корпусу Володимир Чубірко привітав колектив служби. «Якщо з початком війни кожна професія фактично стала окремим фронтом, то ваша робота – це завжди фронт, завжди боротьба за життя і здоров’я українців – і в умовах війни, і поза нею. Адже від того, як оперативно й уміло ви зреагуєте на той чи інший виклик, часто залежать долі людей.

Бажаю вам залишатися такими ж відповідальними, професійними і людяними. А ми, як представники влади, намагатимемося вас у цьому всіляко підтримувати», – сказав він.