Держсекретар Угорщини передав Україні 5 вантажівок допомоги вартістю понад 30 мільйонів форинтів

Print Friendly, PDF & Email

Угорщина спрямувала до Закарпаття та Прикарпаття 5 вантажівок гуманітарної допомоги. Сьогодні, 9 листопада, вантаж зустрічали на кордоні представники влади, духовенства та ЗМІ.

Міклош Шолтес, державний секретар Міністерства людських ресурсів Угорщини зауважив: «Українсько-угорські відносини з кожним роком покращуються і найближча зустріч на високому рівні у Будапешті, я впевнений, вплине на життя наших націй. Природньо з боку Угорщини допомогти Україні у складний час, в міру наших сил».

Цього року, за словами посадовця, одним з найбільших символічних заходів став літній відпочинок 700 українських дітей в Угорщині, батьки яких були поранені чи вбиті на Сході України. «Ми б хотіли допомогти і дітям, і сім’ям, трохи відволікти від суму. Також скоро надійде допомога у вакцинації. Хто отримає вакцини – приймуть рішення місцеві органи влади, не зважаючи на те, угорськомовні чи україномовні це мешканці», – каже М. Шолтес.

Третім значним етапом допомоги став гуманітарний вантаж. Допомогу отримає не лише Закарпатська область, а і Прикарпаття. Це і медичні засоби, і електричні медичні ліжка, інші допоміжні засоби. Значна частина допомоги – харчові продукти тривалого зберігання та одяг. А також – приладдя для шкіл.

 

Допомогу зібрали численні релігійні організації Угорщини різних конфесій та служби допомоги з ініціативи та за сприяння угорського уряду.

Четвертий вид допомоги угорської сторони – це лікування військових, поранених на Сході України.

«Ще раз хочу підкреслити: Україна може розраховувати на Угорщину. Як і угорці, які мешкають на Закарпатті», – наголосив держсекретар Угорщини.
Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс подякував за допомогу від імені депутатського корпусу. «Дозвольте подякувати угорському народу за те, що ви підтримуєте європейські прагнення України та її територіальну цілісність. Приємно, що це не одноразова акція, а ми постійно відчуваємо плече доброго друга і сусіда. Ми – близькі європейські народи і вміємо простягати руку допомоги у складні часи». М. Рівіс також побажав угорським колегам мирного неба та Божої допомоги.

 

Вага вантажу – 56 тон, так вийшло випадково, але це символічна цифра, адже Угорщина цьогоріч святкує річницю революції 1956 року. Вартість наданої допомоги – понад 30 мільйонів форинтів. Розподілятимуть її партнерські організації в Україні тих угорських об’єднань, які збирали пакунки.

«Угорщина прагне допомогти і мігрантам, але слід знати, що за ними стоять багаті арабські країни, і вважаю, що першочергово треба допомагати сусідам», – каже М. Шолтес.

Джерело: http://zaholovok.com.ua/derzhsekretar-ugorshchini-peredav-zakhidnii-ukrajini-5-vantazhivok-dopomogi