Питання освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики розглянули на профільній комісії облради

Print Friendly, PDF & Email

У понеділок, 25 березня, розпочали свої засідання профільні комісії облради, давши старт ретельній підготовці до 14-ої сесії облради сьомого скликання. Зокрема, провела своє засідання профільна комісія облради із питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики. Засідання відбулося під головуванням Михайла Мотильчака, який є заступником голови цієї комісії. Участь в обговоренні питань пропонованих для розгляду під час 14-ої сесії, взяли також обласні обранці: Василь Якубець, Борнобаш Кейс, Наталія Костелеба-Веремчук.

Серед розглянутих питань – про хід виконання у 2018 році Програми підтримки видання місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2018-2020 роки. Інформував в.о. директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Василь Комарницький, який зауважив, що у 2018 році видано 17 книг закарпатських авторів, видання було розподілено по бібліотеках закладів освіти і культури.

Розглянули також питання про хід виконання у 2018 році заходів Регіональної програми забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні на 2018-2025 роки. Доповідала – начальник Служби у справах дітей ОДА Світлана Якемеліна, яка розповіла, що торік було усиновлено 80 діток-сиріт. Також завдяки реалізації Програми вдалося проводити інформаційну кампанію щодо сприяння влаштування дітей до сімейних форм виховання тощо.

Розглянула комісія й ряд «освітянських» питань. Зокрема, про хід виконання Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013-2020 роки; Про внесення змін до Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013-2022 роки (зі змінами). Про досягнуті результати від реалізації цих програм інформувала директор департаменту освіти і науки ОДА Ганна Сопкова. Доповідачка повідомила, що за рахунок коштів обласного бюджету усі класи, які працюють за Концепцією «Нова українська школа» забезпечені 100-відсотково необхідним шкільним інвентарем, меблями, комп’ютерною апаратурою та програмним забезпеченням.

Обговорили й питання Про хід виконання у 2018 році Програми розвитку фізичної культури і спорту в Закарпатській області на період до 2020 року. Інформував – начальник управління молоді та спорту ОДА Віталій Ерфан. Доповідач констатував, що наразі 208 закарпатських спортсменів входять до складу Національних збірних із різних видів спорту, із яких 34 – майстри спорту.

Завдяки Програмі також вдалося виплатити стипендії облдержадміністрації і обласної ради талановитим перспективним спортсменам області тощо.

Відтак члени профільної комісії висловили слушні пропозицій та скерували профільні питання на розгляд сесії.

Прес-служба Закарпатської облради