Основна мета проекту РЕВІТАЛ І – закласти основи процесу відновлення й рекультивації Солотвино та його околиць

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 17 червня, у селищі Солотвино Тячівського району відбулася пресконференція у рамках реалізації проєкту: «Екологічна оцінка можливостей відновлення природних ресурсів у Солотвино з метою запобігання подальшому забрудненню басейну Верхньої Тиси через підготовку комплексної системи моніторингу – РЕВІТАЛ I». Проєкт впроваджується у межах Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна 2014-2020» HUSKROUA (ENI). Серед спікерів: Олексій Петров, голова Закарпатської облради, Оскар Шестак, голова Загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег, голова ЄОТС ТИСА, Андреа Сабоне Цап, директор ЄОТС ТИСА, Йожеф Бугайла, Генеральний консул Угорщини у м.Ужгороді, Матяш Сіладі, керівник Консульства Угорщини в Берегово, Граціан-Флорін Пирву, консул Румунії в Солотвино, а також представники Інженерно-спеціалізованого ТОВ з питань охорони навколишнього середовища «ГЕОГОЛД Карпатія» (Угорщина), Солотвинської селищної ради, координатори проєкту UNEXUP (Угорщина) та ін.

Також присутні посадовці: перший заступник голови облради Андрій Шекета, депутати облради – Іван Синетар, голова спостережної комісії ЄОТС ТИСА Володимир Чубірко, керівники окремих підрозділів облради та ОДА, представники ЗМІ та ін.

Модератором зустрічі виступила заступник директора ЄОТС ТИСА Юдіта Євчак, яка ознайомила із проектом та зазначила про основні події із його впровадження. Наголошувалося, що проєкт стартував 1 вересня 2019 року – тривалістю 24 місяці. Головний партнер проєкту – Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА), співзасновником якого є Закарпатська обласна рада.

Серед українських партнерів: Солотвинська селищна рада Тячівського району, Інститут геологічних наук Академії наук України

Іноземні донори: Мішкольський університет (Угорщина), Кошицький технічний університет (Словаччина), Орган самоврядування повіту Марамуреш (Румунія). Загальна вартість проекту становить 1 075 817,58 євро, із яких внесок ЄС складає 968 235,81 євро (90%). У ході пресконференції зазначалося, що основна мета проекту РЕВІТАЛ І – закласти основи процесу ревіталізації соляної шахти в смт Солотвино та прилеглої території, шляхом поглиблення транскордонного співробітництва.

Із метою впровадження комплексної системи моніторингу передбачено дослідження ширшої території, складення мапи занедбаних та затоплених соляних шахт за допомогою роботехнології.

У вітальному слові Олексій Петров зазначив, що дослідження наших науковців у партнерстві із колегами із Угорщини, Словаччини, Румунії створять підґрунтя для започаткування процесу відновлення та рекультивації Солотвино та його околиць. «Серед основних завдань проєкту – Складання мапи занедбаних та затоплених соляних шахт та карстових проваль за допомогою робо технології. Тож у межах проєкту фахівці складуть відповідні карти для того, аби знайти розв’язання проблем та вибудувати план дій щодо можливої реабілітації території. Ми очікуємо відповіді на питання: чи можливо відновити роботу унікальної Солотвинської обласної алергологічної лікарні та видобуток солі», – підкреслив очільник облради.

Пресслужба облради