- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

«Тарифна» ТКК Закарпатської облради розглянула питання обґрунтованості цінової політики на ринку природного газу

Сьогодні 10 серпня під головуванням Віктора Русина та за участі виконувача повноважень голови облради Василя Іванча, заступника голови Закарпатської ОДА Петра Добромільського, депутатів облради Івана Чубирка, Йосипа Борто, Михайла Лаби, Миколи Сличка та запрошених, відбулося засідання тимчасової контрольної комісії (ТКК) з питань обґрунтованості тарифів на компослуги для населення краю.

Зокрема, на засіданні члени комісії детально ознайомилися з листами-відповідями, отриманими за час діяльності ТКК від установ та організацій з питання обґрунтованості цінової політики на ринку природного газу.

Значну увагу учасники ТКК приділили питанню обстеження газорозподільних пунктів області Головним управлінням ДСНС у Закарпатській області. Зокрема, зауважили, що службою надано лише інформацію щодо проведених планових перевірок 7 ГРП у період з 22 по 26 січня 2021 року. Проте, інформацію щодо стану решти ГРП на території області подано не було, обстеження службою не здійснювалися, незважаючи на неодноразові запити комісії. У зв’язку з цим, ТКК прийняла рішення звернутися до керівництва Головного управління ДСНС у Закарпатській області з проханням здійснити всі необхідні організаційно-правові заходи щодо проведення позапланових перевірок усіх ГРП області.

Разом з тим, Головне управління Держпраці в Закарпатській області взагалі проігнорувало порушене ТКК питання, у зв’язку з чим членами комісії одноголосно було прийнято рішення про включення в порядок денний 3 пленарного засідання третьої сесії обласної ради питання щодо інформації від керівника Головного управління Держпраці в Закарпатській області про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу та забезпечення безпечної і надійної експлуатації об’єктів Єдиної газотранспортної системи.

У ході обговорення також було прийняте рішення доручити Управлінню правового забезпечення та роботи зі зверненнями громадян виконавчого апарату облради підготувати позовну заяву на оскарження Постанови НКРЄКП № 2187 від 27.11 2020 «Про встановлення розміру нормативних та виробничо-технологічних втрат/витрат природного газу для АТ «Закарпатгаз» та рекомендувати голові обласної ради у міжсесійний період подати згадану позовну заяву до Окружного адміністративного суду у межах наданих йому повноважень.

 «Втрати АТ «Закарпатгаз» за минулий рік склали  понад 42 мільйони 298 тис. кубометрів, що становить більше 14% від усього спожитого газу. Відповідно, оплата цього об’єму лягла фінансовим тягарем на плечі споживачів блакитного палива. Це при тому, що схожі втрати цієї ж структури у попередні роки на Закарпатті складали близько 5-6%. Відповідно, у ТКК є сумніви щодо об’єктивності цих цифр. Тому, до з’ясування реальних втрат, ми збираємося оскаржити Постанову НКРЄКП, а також рекомендувати обласній раді включити до порядку денного 3 пленарного засідання третьої сесії обласної ради проміжковий звіт про діяльність ТКК з часу її створення», — підсумував засідання Віктор Русин.

Пресслужба Закарпатської обласної ради