Академія культури і мистецтв Закарпатської обласної ради вперше розпочала навчальний рік у новому статусі

Print Friendly, PDF & Email

Новий навчальний рік колишній Ужгородський інститут культури і мистецтв розпочинає у новому статусі. Згідно з рішенням сесії облради від 28 липня цього року, в краї було створено Академію культури і мистецтв Закарпатської обласної ради, до якої увійшов Ужгородський інститут культури і мистецтв та Центр підвищення кваліфікації працівників культури.
 
Окрім звичних спеціальностей, відтепер вперше на теренах області будуть готувати фахівців за спеціальністю «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», а також «Менеджмент культури та інформаційної діяльності».
 
Сьогодні у закладі відбулися урочистості з нагоди Дня Знань. Привітати колектив прийшли голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, керуюча справами облради, заступниця Наглядової ради Академії Мирослава Ливч та очільник департаменту культури Закарпатської ОВА Євген Тищук. Приймала гостей директорка Академії, депутатка Закарпастької обласної ради Наталія Шетеля.
 
Звертаючись до студентів, Володимир Чубірко попросив їх цінувати можливість навчатися, оскільки ціна за неї дуже висока.
 
– Кожен ваш урок – це наш військовий, який загинув на Сході. Не марнуйте свій час і цінуйте своє навчання. Тому що в Україні через вторгнення російських фашистів сьогодні не відкрилася половина навчальних закладів. Багато з них просто знищені окупантами. Ви ж маєте можливість вчитися, спілкуватися, здобувати знання очно. Використовуйте її, – наголосив голова облради.
 
Затим Володимир Чубірко та Мирослава Ливч нагородили грамотами Закарпатської обласної ради 4-х викладачів Академії за сумлінну працю і роботу з внутрішньо переміщеними особами. Це Людмила Ярова, Катерина Купрій, Елеонора Лукеча та Марія Гомоляк. Як відомо, з перших днів війни заклад прийняв до 500 вимушених переселенців, а педагоги вдень і вночі забезпечували змучених людей всім необхідним. Навіть зараз в гуртожитку Академії проживає 57 осіб з Півдня і Сходу України, які залишилися без даху над головою.
 
Цього року на перший курс новоствореного закладу культури зараховано 51 студент. Навчання проводитиметься очно, оскільки Академія має укриття згідно з нормами ДСНС України.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради