25 жовтня 2020

  • Вітання


    Шановні закарпатці!

    Вітаємо вас на офіційній веб-сторінці обласної ради. Запрошуємо ознайомитися із відомостями про Закарпаття та останніми новинами з життя області.
    Детальніше »
  • Анонси

  • Фотогалерея

  • Банери

Андрій Парубій під час Форуму: Верховна Рада України напрацьовує законопроекти, які сприятимуть розвитку Карпатського регіону

Неділя, 25 червня 2017, 16:26

У суботу, 24 червня, у м.Трускавці учасники Форуму місцевого розвитку, серед яких і голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, провели пленарну дискусію «Децентралізація: вектори руху для посилення спроможностей місцевих громад».

Головними спікерами цієї дискусії були голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухцінський, віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, депутат Сейму Республіки Польща Богдан Жоньца, голова Сучавської повітової ради Румунія Геогре Флутур, дипломати та інші.

Як повідомив під час дискусії на тему: «Карпатська макрорегіональна стратегія: чи можемо творити нову якість співпраці в центрі Європи» спікер ВРУ Андрій Парубій, парламентарі України напрацьовують законопроекти, які сприятимуть розвитку Карпатського регіону. Передусім ідеться про створення умов для побудови сучасної інфраструктури.

– Дві основні проблеми Карпатського регіону – погана інфраструктура та невелика кількість міжнародних переходів через кордон. Це водночас гальмує розвиток туризму у Карпатах, як основного напрямку для розвитку. Тож вирішення цих проблем – завдання для парламенту, над яким ми вже працюємо, – відзначив Андрій Парубій. Також він нагадав, що кілька  днів тому у ВРУ проголосували зміни до бюджету, більша частина яких стосується виділення коштів на реалізацію потужного інфраструктурного проекту «Віа Карпатія», який допоможе швидше наростити оберти в міжнародній співпраці та прискорити євроінтеграційні процеси.

Будь-який регіон не може розвиватися, якщо немає зацікавленості в цьому безпосередньо на місцях. На цьому наголосила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час панельної дискусії: «Карпатська макрорегіональна стратегія: чи можемо творити нову якість співпраці в центрі Європи».

«Ми готові максимально долучатися до роботи над стратегією, готові сприяти її розвитку та викристалізації в конкретні ініціативи», – додала вона.

Про регуляторну політику та нові можливості місцевого самоврядува-ння для підтримки малого та середнього бізнесу йшлося під час панельної дискусії, спікером якої була голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна. Вона  наголосила, що для успішної децентралізації потрібно, аби в громадах створювалися умови для розвитку підприємництва.

– Децентралізація  дає більше повноважень місцевим радам, щоб  вони могли впливати  на створення сприятливого клімату для бізнесу. Через два-три роки громади  конкуруватимуть за підприємців. Громади відчують, що вони залежні від розвитку бізнесу на їхніх територіях, – сказала Ксенія Ляпіна. При цьому вона наголосила, що регуляторна  політика повинна балансувати інтереси  підприємців та громад.

У «Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року», затвердженої Урядом, питання розвитку гірських територій є одним із пріоритетних. Про це нагадав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час панельної дискусії, присвяченій Карпатській макрорегіональній стратегії. Він підкреслив, що органи центральної виконавчої влади України підтримують ініціативу польських колег щодо створення нової макрорегіональній стратегії для Карпатського регіону.

Маршалок Підкарпатського воєводства Республіки Польща Владислав Ортиль повідомив, що Форум місцевого розвитку – це  хороший майданчик для дискусій про  спільну європейську політику.

– Напрацювання стратегії Карпатського регіону має надзвичайне значення. Карпати – це спільна європейська спадщина, відтак її можна розвивати за зразком Альпійського регіону», – зазначив Владислав Ортиль.

Завдяки Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна  зростає   співпраця між органами місцевого самоврядування та  безпосередньо між громадами. Про це сказав заступник міністра розвитку Республіки Польща Адам  Гамрищак під час панельної дискусії щодо міжрегіональної та транскордонної співпраці для розвитку Карпат.

– Переконаний, що ті засоби, які маємо в рамках співпраці Польща-Білорусь-Україна в понад 160 млн. євро, ми використаємо на  реалізацію планів щодо інвестиційної наповненості наших регіонів. Передусім,  важливими є дорожня інфраструктура та пункти пропуску через кордон, але  ми повинні пам’ятати також про спільну культуру, туризм та історичну спадщину», – наголосив Адам  Гамрищак. За його словами, щоразу більше заявок, які подаються на цю Програму – це проекти з України.

А голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, підбиваючи підсумки другого дня ІІ Форуму місцевого розвитку у Трускавці, наголосив:

– Карпати розділені численними кордонами, але їх треба об’єднати спільними проектами для розвитку усього регіону. Мені дуже приємно, що на нашому Форумі вперше в Україні презентована макрорегіональна стратегія розвитку Карпат. При чому не лише представникам урядів –  польського та українського, який сьогодні вкрай зацікавлений у цьому процесі, – а й парламентами України, Польщі та Угорщини», – зазначив Олександр Ганущин.

– Децентралізація – є одним з головних викликів для нашої країни. Під час Форуму ми разом з нашими європейськими колегами ділилися враженнями, кращими практиками і планами на майбутнє. Разом з представниками самоврядних влад, парламентських та урядових інституцій, експертного та громадського середовищ можна досягти відчутних результатів для карпатських громад, – переконаний Михайло Рівіс.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору