Андрій Шекета: «Поєднання різних стилів у творчості Габора Гомокі нагадує національну різноманітність Закарпаття…»

Сьогодні 30 червня, в мистецькому залі імені Міхая Мункачі, що розташований у консульстві Угорщини в місті Берегові, відкрито персональну виставку закарпатського художника Габора Гомокі. Окрім митців та представників місцевої інтелігенції, привітати автора експозиції завітав і перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета.

Перший заступник, зокрема висловив вдячність представникам Консульства Угорської Республіки в Берегові за підтримку закарпатського мистецтва та закарпатських художників зокрема.

«Я не вважаю себе мистецтвознавцем, тому утримаюся від професійної оцінки картин. Можу лише сказати, що вони мені подобаються. Для мене те, що пан Габор поєднує у своїх роботах різні техніки, і суміщає у собі професійного художника та педагога, символізує наше розмаїте Закарпаття, у якому мирно співіснують люди різних національностей. Ця подія також стимулює обласну раду більше популяризувати і підтримувати закарпатських художників не лише з великих міст, але й з усіх віддалених регіонів краю», — сказав під час відкриття виставки Андрій Шекета.

Довідка

Габор Гомокі народився в селі Пийтерфолво на Виноградівщині. Закінчив Ужгородський коледж мистецтв ім. Адальберта Ерделі та відділ художньої кераміки Львівської академії мистецтв.

Мав персональні виставки у Берегові, Виноградові та Києві. З 2007 року — член творчої групи митців ім. Міхая Мункачі Товариства Угорської Інтелігенції Закарпаття та Товариства угорських художників Закарпаття ім. Імре Ревеса. З 2004 по 2017 працював директором школи мистецтв у рідному Пийтерфолво.

Габор Гомокі віддає перевагу реалістичному стилю. Його улюблені теми – пейзажі Тиси, натюрморти та старовинна архітектура.

Пресслужба Закарпатської обласної ради