Андрій Шекета: Територіальні  громади повинні навчитися менеджменту та розвиватися

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 18 лютого, у Хустській райраді за участю першого заступника голови Закарпатської обласної ради Андрія Шекети та керуючої справами облради Мирослави Ливч відбувся черговий семінар із серії тренінгів щодо підготовки кваліфікованих проєктних менеджерів у краї, організований обласною радою.

Нині із представниками 12 територіальних громад Хустського району своїм досвідом ділилися фахівці установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області», КП «Агентство регіонального розвитку і транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради»  та Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

Насамперед, Андрій Шекета наголосив, що сьогодні минає 7 років із дня розстрілів на Майдані та запросив присутніх  вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні. Та, звертаючись до присутніх, серед іншого зазначив, що Хустський район  – це його виборчий округ і є у полі відповідальності як першого заступника голови облради. Відтак  наголосив, що «з метою  проведення навчань для територіальних громад краю залучені найкращі організації, фахівці яких  добре знаються  на регіональному розвитку, а також мають досвід написання проєктів, їх реалізації  та участі в грантах  і програмах розвитку. «Оскільки переважна більшість громад – це новостворені ОТГ, то нинішнє навчання буде  корисним.  Адже  частково свої актуальні проблеми, а також намічені  плани, через знання, які ви отримаєте тут, зможете вирішити чи зреалізувати. Чому частково? Бо усі проблемні питання не вирішаться ані за рахунок міжнародних донорів, проєктів, ані іншої фінансової підтримки з боку держави чи області. Головний бюджетний фронт ви маєте тримати самостійно. А згадані механізми – допоміжні. Як показує практика, допомагають тим, хто шукає можливості, а не просто пише листи-прохання. Кожен із вас має свою зону відповідальності. Тож маєте навчитися бути компетентними і підготовленими до викликів та добре розуміти проблематику своєї території, знати механізми взаємодії із іншими органами державної влади. Нині ми даємо вудочку, якою ви зможете ловити рибу. Високопрофесійні спеціалісти  Агенції обласної ради, а також Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна», які нині працюватимуть з вами і для вас, мають найголовніше – практичний досвід. Тож скористайтеся такою можливістю максимально, шоб взяти для себе цінний багаж знань і навиків, які  дадуть  вам змогу вміло використовувати дієвий  інструмент для розвитку своїх громад і територій », – зазначив він та додав, що до 28 лютого ц.р. триває дедлайн подання заявок у ДФРР. Андрій Андрійович запевнив у підтримці та допомозі із боку обласної ради щодо  пошуків та налагодження міжнародних партнерських зв’язків.

Заступник голови комісії облради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації Федір Шандор розповів про можливі шляхи збереження Вишківського замку та Боржавської вузькоколійки, а також раціональне використання природних ресурсів, зокрема, мінеральних вод.

Відтак присутні мали змогу ознайомитися з можливостями залучення фінансування для розвитку громад, які презентували фахівці Агенцій облради.

А виконавча директорка Асоціації  Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин детально розповіла про реальні можливості конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад; про кращі практики реалізації проєктів для громад у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна; про можливості фінансової підтримки підприємців у рамках ініціативи MadeinKarpaty тощо.

На завершення семінару депутат обласної ради Мирослава Ливч подякувала лекторам за роботу, а присутнім представникам територіальних громад – за зацікавленість,  побажавши  усім хороших ідей та корисних проєктів для розвитку громад краю.

Учасники зустрічі у дружній обстановці мали можливість обговорити конкретні плани  та налагодити контакти.

Пресслужба облради