АРР «Закарпаття» підсумувало результати проекту «Соляний шлях»

Перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета взяв участь у фінальній пресконференції проєкту “Відновлення туристичної привабливості історичного “Соляного шляху” програми Hungary Slovakia Romania Ukraine Cross Border Cooperation 2014-2020, який разом з партнерами реалізовує Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва “Закарпаття” Закарпатської обласної ради.

Окрім першого заступника голови облради у заході взяли участь заступник голови обласної ради Денис Ман, керуюча справами ради Мирослава Ливч та депутат облради, член комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації Федір Шандор.

Директор Агенства Михайло Данканич, працівники АРР, історики, науковці та представники органів місцевого самоврядування презентували пророблену роботу у рамках згаданого проєкту, презентували книгу «Соляний шлях» та документальний фільм про історію того ж Соляного шляху.

У рамках панельної дискусії щодо перспектив подальшого розвитку туризму та транскордонного співробітництва Андрій Шекета зауважив, що замки Закарпаття, які є частиною проекту «Соляний шлях» та продовженням майбутніх проектів АРР — не лише історія, але й ілюстрація геополітики. Вони, на думку першого  заступника й історика за фахом, показують місце, роль і причетність Закарпаття до Європейської цивілізації, спільного європейського історичного та культурного простору.

Андрій Шекета зауважив, що деякі замки, які знаходяться на території області, століттями не мали належно оформленої документації і чіткого власника.

«Зараз, завдяки роботі різних установ, за координації з боку обласної ради в тому числі, завдячуючи проекту «Соляний шлях», у короткий строк принаймні 4 замки вдалося оформити, як спільну власність громад  області, що дозволить розпочати фінансування консерваційних робіт на цих історичних об’єктах, за рахунок бюджетних коштів. Сподіваючись на сталість проектів АРР, маємо надію на продовженя цієї тематики, адже збереження потребують і інші замки Закарпаття», — розповів Андрій Шекета і наголосив на  важливості продовженні цієї роботи у різних програмах та проектах разом з громадами Закарпаття та обласною владою.

Прес-служба Закарпатської обласної ради