Асоціація «ЄВРОРЕГІОН КАРПАТИ – УКРАЇНА» визначила пріоритетні завдання із розвитку транскордонної і міжрегіональної співпраці

Print Friendly, PDF & Email

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров та керуюча справами облради Мирослава Ливч узяли участь у засіданні Загальних Зборів Асоціації «ЄВРОРЕГІОН КАРПАТИ – Україна», яке відбулося у Львові. На форумі учасники, зокрема, окреслили стратегічні напрямки діяльності Асоціації та її членів на найближчу перспективу.

У рамках засідання було оновлено склад правління – наглядового органу Асоціації та прийнято нових членів. Відтак, головою правління Асоціації обрано очільницю Львівської облради Ірину Гримак. Депутата Закарпатської облради Мирославу Ливч знову переобрано заступником голови Правління Асоціації на наступні 4 роки, а Галина Литвин продовжить свою діяльність як виконавча директорка Асоціації. До складу Правління від Закарпаття увійшли: голова Закарпатської облради Олексій Петров, голова Колочавської сільської ради Василь Худинець, голова Ясінянської громади Андрій Делятинчук.

Олексій Петров у своєму виступі наголосив на важливості співпраці між регіонами-членами Асоціації «ЄВРОРЕГІОН КАРПАТИ – Україна». «Сьогодні наша співпраця, яка активно розпочалась ще в рамках утворення Карпатського Єврорегіону у 1993 році, багато в чому спирається на спільні проблеми: соціальні, економічні, інфраструктурні. Відтак чотири області стали єдиною дружньою Карпатською родиною», – підкреслив він. Також О.Петров окреслив цілу низку перспективних напрямків та проєків, що можуть реалізовуватися у рамках такого співробітництва. Крім того, він порушив питання про удосконалення діяльності рятувальної служби області, зокрема щодо необхідності облаштування спеціальних пунктів для гірських рятувальників, що дасть можливість підвищувати рівень безпеки туристів у горах. Він також підкреслив, що органи місцевого самоврядування очікують на ухвалення законопроекту «Про управління відходами» у другому читанні. І наголосив, що без законодавчих змін, які регулюватимуть питання поводження із твердими побутовими відходами, дану проблему вирішити на місцях буде важко.

Мирослава Михайлівна зазначила, що і надалі докладатиме максимум зусиль для реалізації пріоритетних завдань із розвитку транскордонної і міжрегіональної співпраці; формування нових підходів щодо місцевого і регіонального розвитку у рамках Карпатського Єврорегіону; формування зв’язків та взаємодії у рамках Карпатського Єврорегіону; популяризації культурного, історичного, туристичного та природного потенціалу Закарпаття.

Під час зустрічі керівники та представники органів місцевого самоврядування ознайомились із результатами діяльності за останні 5 років. Та погодили  стратегічні завдання на перспективу: затвердили напрямки діяльності Асоціації, план заходів, а також окремих Програм, що реалізує Асоціація.

Довідково:
Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати — Україна» створена у 2007 році як перша в Україні об’єднувальна самоврядна ініціатива, що будувалася «знизу». Вже через рік після створення, у листопаді 2008 року Асоціація визнана Національним Представництвом України в Карпатському Єврорегіоні. Робота Асоціації націлена на формування політики розвитку Карпат на підставі мережевої співпраці публічного, приватного та неурядового секторів.  Членами Асоціації є 63 органи місцевого самоврядування та їх об’єднання Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей.