Автопарк служби екстреної медичної допомоги Закарпаття поповнився 19 новими спецавтомобілями

Сьогодні, 25 серпня, на площі Народній в Ужгороді відбулася церемонія вручення ключів від спецавтомобілів бригадам екстрених медичних допомог області. Участь в урочистостях узяли: народні депутати України — Микола Тищенко, Михайло Лаба, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, депутати облради: Іван Синетар, Едгар Токар, Ярослав Шукаль, Михайло Лаба, керівництво профільного департаменту ОДА та Центру екстреної медичної допомоги.

КП «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги» Закарпатської обласної ради закупив за кошти МОЗ України 9 санітарних автомобілів екстреної (швидкої) медичної допомоги Volkswagen Сrafter, з яких 4 — типу С та 5 — типу В, та за кошти Національної Служби здоров’я України (НСЗУ) – 10 автомобілів CITROEN JUMPER типу С.

Олексій Петров у своєму виступі зазначив, що пандемія COVID-19 проревізувала реальний стан матеріально-технічної бази медичних закладів області.

«Ми зрозуміли, що знаходимося на низькому рівні технічного забезпечення екстреної служби. Завдяки медичній реформі, у яку повірив і яку підтримав Президент України, як і минулого року, так і цьогоріч, системно отримуємо та оновлюємо автопарк Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги.

Нагадаю, що у 2020 році за кошти НСЗУ придбано 35 спеціалізованих санітарних автомобілів екстреної (швидкої) медичної допомоги, у цьому році – у райони області будуть направлені 29 нових карет швидкої допомоги, 19 із яких – нині. Завдяки такій техніці медики зможуть професійно здійснювати свою роботу, а рівень надання медичної допомоги наблизити до європейських стандартів.

Всупереч скептикам, які кажуть, що медична реформа не працює, нині ми вручаємо нові, сучасні «швидкі»», — наголосив очільник облради.

Автомобілі розподілені у структурні підрозділи Центру: Тячівська СЕМД: пункт постійного базування бригад ЕМД, с. Терново, с. Лопухово, с. Нересниця, с. Чумалеве, смт. Буштино. Мукачівська СЕМД: пункт постійного базування бригад ЕМД с. Ракошино, с. Н.Коропець. Іршавська СЕМД: пункт постійного базування бригад ЕМД, с. В.Копаня, с. Чорнотисово. Рахівська СЕМД.

Ужгородська СЕМД: Ужгородська підстанція ЕМД, пункт постійного базування бригад ЕМД с. Минай, а також пункти постійного базування бригад ЕМД у с. Тур’я Ремета, с. Костринська Розтока та Центр.

Після урочистої частини, медики поспілкувались із народними депутатами та головою облради щодо проблемних питань медичної галузі Закарпаття і не тільки.

Пресслужба Закарпатської облради