15 серпня 2020

Берегоукріплення, будівництво дамби, ліквідація несанкціонованих, стихійних сміттєзвалищ у краї – основні заходи обласної галузевої програми

понеділок, 27 липня 2020, 12:45

У ході 18-ї сесії Закарпатської обласної ради депутати прийняли рішення «Про внесення змін до Програми охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області на 2019 – 2020 роки».

Документ підготовлено департаментом екології та природних ресурсів ОДА. Внесені зміни стосуються розділу «Фінансування заходів Програми». Реалізація заходів, передбачених Програмою, буде здійснюватися за рахунок коштів та у межах видатків обласного бюджету, державного, місцевого бюджетів та власних коштів підприємств, інвестиційних коштів, міжнародної технічної допомоги і грантів, інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Кошти з обласного бюджету виділятимуться в межах видатків, передбачених у бюджеті на відповідний рік.

Фахівці прогнозують, що загальна вартість фінансування заходів з державного та обласного бюджетів на 2020 рік складатиме 24698,9 тис грн.

Фінансування здійснюватиметься за розділами: охорона і раціональне використання водних ресурсів; охорона атмосферного повітря; охорона і раціональне використання земель; збереження природно-заповідного фонду, формування екологічної мережі; раціональне використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів; ядерна та радіаційна безпека; наукова, освітня, екологічна інформація та пропаганда, видання поліграфічної продукції, моніторинг навколишнього природного середовища, підтримка громадських екологічних організацій.

Серед основних заходів – поточний ремонт греблі на р. Боржава в с. Боржава, Берегівського району; оснащення приладами пунктів контролю і спостереження за забрудненням атмосферного повітря Закарпатського ЦГМ; проведення робіт з берегоукріплення на окремих ділянках вздовж річок на Тячівщині та будівництво дамби на Перечинщині. Також проведення першочергових заходів щодо недопущення попадання сміття та покращення екологічного стану берегової лінії р. Тиса в м. Рахів, ліквідація несанкціонованих, стихійних сміттєзвалищ в т.ч. сміттєзвалища в прибережній смузі р.Боржава біля с. Н.Ремета, що на Берегівщині та ліквідація заторів в руслі р. Латориця на території Ужгородського району та ін.

Контролюватиме виконання цього рішення перший заступник голови обласної державної адміністрації та постійні комісії обласної ради з питань: бюджету; екології та використання природних ресурсів.

Пресслужба облради