Безбар’єрність – це можливість для кожного жити комфортно і самореалізовуватися

Print Friendly, PDF & Email

Про це наголошувалася під час круглого столу на тему «Реалізація стратегії безбар’єрності в умовах децентралізації та створення ОТГ»

Заступник голови Закарпатської облради Василь Дем’янчук наголосив, що депутатським корпусом прийнята Програма поліпшення безбар’єрного простору у Закарпатській області на 2022-2024 роки, яка скерована на допомогу місцевим радам (територіальним громадам) у створені умов щодо безперешкодного доступу людей з обмеженими функціональними можливостями до об’єктів інфраструктури населених пунктів, в тому числі місць праці та відпочинку, загального користування, спортивних, культурно-видовищних центрів, зупинок громадського транспорту тощо, а також до інших видів соціального сервісу та соціальних послуг.

Посадовець наголосив, що забезпечення доступності та безбар’єрності важливо не лише для людей з обмеженими можливостями, але й для всієї громадськості. Наприклад, надання можливості людям з обмеженими можливостями працювати, отримувати освіту, користуватися медичними послугами та приймати участь у культурних заходах не лише розширює їхні можливості, але й збагачує суспільство в цілому.

Під час зустрічі проаналізували картину доступності у всіх сферах життєдіяльності у нашій області. Присутні висловлювали зауваження та пропозиції щодо покращення доступності в окремих громадах області. Наголошувалося, що справжнє інклюзивне суспільство – це те, де кожен має можливість жити комфортно, брати участь у всіх сферах суспільства та самореалізуватися, незалежно від власних фізичних чи інших характеристик. І це досягається завдяки забезпеченню доступності та безбар’єрності у всіх аспектах життя.

Участь у заході узяли також: заступник голови ОВА, депутат облради Петро Добромільський, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області Андрій Крючков, представники профільних департаментів ОВА та громадських організацій.