Більше 500 тон гуманітарної допомоги від початку війни доправлено чеськими партнерами у Закарпаття

Print Friendly, PDF & Email

Про це йшлося сьогодні, 13 жовтня, під час зустрічі керівників області і Генерального консула ЧР у Львові Давіда Нови. Серед гуманітарних вантажів, які почали надходити із перших днів повномасштабного вторгнення: продукти харчування тривалого зберігання, засоби гігієни, одяг, постільна білизна для пунктів екстреної допомоги, більше 50 електрогенераторів, насоси, медикаменти, що значно полегшало організацію заходів у допомозі ВПО. Крім того, закладам охорони здоров’я області передано 100 медичних ліжок та різноманітних лікувальних засобів. Зараз чеські партнери продовжують допомагати громадам області.

Під час зустрічі сторони обговорили програму гуманітарного візиту краю Височина, що триватиме 13-15 жовтня, під час якого чеські партнери планують відвідати окремі Комунальної установи Закарпатської обласної ради та Ясінянську громаду, для яких організували необхідну гуманітарну допомогу.

Голова обласної ради Роман Сарай в особі Генконсула подякував МЗС Чехії за надання благодійній організації Карітас коштів, за які збудовано модульне житло для вимушено переміщених українців у Сваляві, Середньому, Мукачеві. Також проводиться поточний ремонт окремих приміщень у гуртожитку Академії культури і мистецтв. Четвертий поверх у цьому гуртожитку повністю реконструйовано за кошти краю Височина, та наразі тут проживає близько 60 переміщених українців.

Також спікер облради подякував дипломату за поміч надану ним особисто для переселенців та за підтримку ідеї будівництва реабілітаційного центру для військових та ветеранів війни в Ужгороді.
Зі свого боку, Давід Нови наголосив, що Чехія підтримує Україну у її євроінтеграційних прагненнях, готова і надалі допомагати українцям у надскладний час. Він висловив бажання у поглибленні співпраці між нашими краями та продовженні реалізації спільних проєктів, зокрема й такого унікального як реабілітаційний центр для військових.

Присутні детально обговорили проєкт будівництва реабілітаційного центру, для якого будуть залучені кошти й чеських країв -партнерів нашого краю. Керівник проєкту Тарас Гайдук інформував присутніх про зміни у проєкті, окреслив етапи майбутнього будівництва, залучення коштів інших благодійних організацій і фондів та охарактеризував модель подальшого використання Центру після Перемоги України.

Насамкінець сторони обговорили наступні кроки міжнародної співпраці, намітили плани робочих двосторонніх зустрічей та етапи реалізації спільних ініціатив. Участь у зустрічі також узяли: заступник голови ОВА, депутат облради Василь Іванчо, начальник управління міжнародних та регіональних зав’язків Василь Маковський.