«Бюджетна» комісія облради затвердила зміни до обласного бюджету, схвалила Програми та зміни до них

Print Friendly, PDF & Email

У ході засідання постійної комісії з питань бюджету під головуванням Наталії Штефуци обласні депутати насамперед обговорили проєкт рішення «Про внесення змін до обласного бюджету на 2023 рік, затвердженого рішенням обласної ради від 15.12.2022 №722 «Про обласний бюджет на 2023 рік».

Директор профільного департаменту ОВА Петро Лазар, серед іншого поінформував, що збільшено обсяг ресурсу обласного бюджету в сумі 827,2 тис. грн за рахунок трансфертів із бюджетів окремих територіальних громад, та передбачено департаменту економічного та регіонального розвитку для реалізації заходів обласної Програми розвитку малого та середнього підприємництва у Закарпатській області 2021-2023 роки для компенсації частини вартості придбаних суб’єктами господарювання альтернативних джерел енергозабезпечення.

За словами Петра Лазаря, з перевиконання дохідної частини загального фонду бюджету спрямовано 1млн 500 тис грн на реалізацію Програми облаштування містечка модульного типу для потреб оборони у Закарпатській області, а також понад 6 млн грн – для надання трансфертів місцевим бюджетам області. Зокрема ці кошти скеровано на капітальні ремонти: крівлі адмінбудівлі в м. Рахів, приміщень Верхньовизницького ЗЗСО I-III ступенів, адмінбудівлі с. Верхня Визниця для відкриття другої групи Верхньовизницького закладу дошкільної освіти, Свалявського закладу дошкільної освіти №6 Свалявської міської ради, а також для придбання мамографічного апарату для КНП “Свалявська міська лікарня”.

Крім того, вільний залишок загального фонду спрямовується для реалізації програми організації та забезпечення територіальної оборони, призову на строкову військову службу та військового-патріотичного виховання населення Закарпатської області на 2021-2025 роки та для реалізації Програми підвищення спроможності та поліпшення умов несення служби у відділеннях інспекторів прикордонної служби на українсько-угорському та українсько-словацькому державних кордонах та ін.

Також члени комісії схвалили обласні програми та зміни до них, прийнятих розпорядженнями обласної держадміністрації. Зокрема: Регіональна програма соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей на 2023 – 2024 роки; Регіональна програма „Турбота” щодо посилення соціального захисту громадян на 2022 – 2024 роки; Програма термомодернізації багатоквартирного житлового фонду Закарпатської області на 2023 – 2024 роки;

Програма організації та забезпечення територіальної оборони, призову на строкову військову службу та військово-патріотичного виховання населення в Закарпатській області на 2021 – 2025 роки; Програма підтримки державної політики регіонального розвитку та підтримки громад Закарпатської області на 2021 – 2023 роки.

Пропозиції та рекомендації, внесені членами комісії під час засідання, скеровані на розгляд президії облради.

Участь у засіданні узяли представники комісії: Іван Чубирко , Олександр Ледида, Мирослав Білецький, Володимир Паульо, Михайло,Рівіс, Іван Матрунич та Василь Юрик.