Благодійний фонд «Карітас» Чеської Республіки визначився із списком будівель, що реконструюють для українських переселенців

Print Friendly, PDF & Email

Із самого початку війни росії проти України, свою активну діяльність здійснює представництво місії «Карітас» Чеської Республіки.
 
Сьогодні голова Закарпатської облради Володимир Чубірко провів чергову робочу зустріч із представниками місії «Карітас» Чеської Республіки Євгеном Девичем, Мухаммедом Хаммаді та Іванною Марків щодо реалізації проєкту з будівництва модульних будинків для внутрішньо переміщених осіб.
 
Участь у перемовинах узяли заступник голови облради Василь Дем’янчук, керуючий справами облради , депутатка облради Мирослава Ливч, заступник начальника управління міжнародних та регіональних зв’язків облради Уляна Гурчумелія та інші посадовці.
 
Під час попередньої зустрічі на минулому тижні чеські колеги спільно із керівництвом ради оглянули низку об’єктів у Мукачівському та Ужгородському районах області, відтак – визначено дві локації, які найкраще підходять для побудови модульних будиночків. Це – Свалявський професійний будівельний ліцей та Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича.
 
Тож сьогодні сторони обговорили питання щодо виготовлення проєктно-кошторисної документації для реконструкції стаціонарних будівель, а також спорудження на території закладів модульних будиночків. Як зазначила Мирослава Ливч, зокрема у відреконструйованому гуртожитку у м. Свалява планується розмістити ВПО, які зараз тимчасово проживають у школах і садочках Свалявської та Неліпинської ТГ. Опісля, за мирних умов, ці будівлі можуть бути використанні для учнів ліцею, які приїдуть навчатися із віддалених куточків нашої області. Керуюча справами облради наголосила, що заклади були обрані через зручну локацію, наявність комунікацій та розміщення поблизу соціальних об’єктів із врахуванням розвиненої інфраструктури.
 
У ході зустрічі голова облради В. Чубірко запропонував укласти тристоронню угоду про співпрацю між БФ «Карітас» Чеської Республіки, підрядником, котрий буде будувати чи реконструювати об’єкти та Закарпатською облрадою, як бенефіціаром проєкту, котра у подальшому, після завершення війни зможе використати ці споруди для соціальних цілей та навчальних практик.
 
Заплановано у п’ятницю дотичними учасниками виїхати на місця з тим, щоб із проєктантом обговорити питання щодо зведеного кошторису, ПКД та проведення інших передбачених процедур.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради