Близько 1800 українських біженців досі проживають на території федеральної землі Бургенланд

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 19 квітня, делегація федеральної землі Бургенланд прибула із робочим візитом у Закарпаття. Австрійські партнери привезли 4 автомобілі швидкої допомоги, які будуть передані у заклади охорони здоров’я Київської області, що зазнали руйнування під час бойових дій.
 
У рамках візиту відбулася зустріч із керівництвом Закарпатської області. Під час заходу наголошувалося, що 2200 українців прибуло у Бургенлагд після початку війни, нині близько 1800 залишилися тут тимчасово проживати. «Я захоплююся цими людьми, члени уряду постійно контактують із біженцями. Можу сказати, що українці – надзвичайні люди. Діти і молодь дуже хочуть навчатися, добре освоюють іноземну мову. Приємно вразила хороша освіта у жінок, які приїхали із України. Біженці отримують базове забезпечення на проживання, мають хороші умови, не платять за школи і садочки. Деякі живуть окремо і самі себе забезпечують, інші проживають у громадських закладах. Із ними працюють волонтери. Можна казати, що вони добре інтегрувалися до нас, живуть у хороших умовах, але прагнуть повернутися додому. У них можна повчитися мужності. З першого моменту ми намагалися максимально підтримувати вас і для нас природно те,що ми робимо і не потребуємо подяк», – наголосила голова регіонального парламенту федеральної землі Бургенланд Австрії Верена Дунст. Також вона зазначила, що, проаналізувавши допомогу, яку надає громада Бургерланду українцям, це засвідчує любов австрійців до народу України. Пані Верена висловила подяку благодійним організаціям – Червоний Хрест та Об’єднання самаритянин, які допомогли організувати доставку автомобілів швидкої допомоги на Закарпаття. Затим вони попрямують на Київщину.
 
Володимир Чубірко подякував австрійському народу за підтримку та наголосив, що без наданої допомоги важко було б долати негаразди, із якими зіштовхнувся український народ. Він запросив австрійських партнерів удосконалювати співробітництво між регіонами шляхом встановлене партнерства між регіонами з обох сторін. Спікер облради наголосив також на участі у спільних програмах, зокрема у сфері охорони навколишнього природного середовища.
 
Участь у зустрічі узяли: Володимир Чубірко – голова Закарпатської обласної ради, Василь Іванчо – депутат обласноі ради, в.о. начальника обласної військової адміністрації, Андрій Шекета – перший заступник голови Закарпатської облради, Галина Лобода – в.о. начальника управління єврорегіональної співпраці, Василь Маковський – начальник управління міжнародних та регіональних зв’язків Закарпатської обласної ради. Іван Лукачук – представник МЗС в м. Ужгород.
 
У складі іноземної делегації: Верена Дунст, голова регіонального парламенту федеральної землі Бургенланд Австрії; Томас Швентенвайн, керівник кабінету Голови парламенту землі Бургенланд; Моніка Раушер, заступниця керівника кабінету Голови парламенту землі Бургенланд; Вольфганг Ведерітц, керівник департаменту з управління транспортними підприємствами землі Бургенланд; Бела Телекі, референт відділу з міжнародних питань землі Бургенланд.