20 вересня 2021

Чехи мають намір реконструювати Масариковий квартал у Хусті

П’ятниця, 15 січня 2016, 10:53

Під час двосторонньої міжнародної зустрічі керівництва Закарпаття із делегацією краю Височина Чеської Республіки голова облради Михайло Рівіс запропонував чехам включити до спільних інвестиційних проектів, які реалізуватимуться у 2016 році, реконструкцію Масарикового кварталу.

Мова йде про архітектурний комплекс, зведений ще у 1924-1925 роках у Хусті за проектом празького архітектора Фрайвальда.

У четвер, 14 січня, поважні гості на чолі крайового уряду краю Височина Зденеком Кадлецом та членами благодійного фонду «Віза» Катериною Свободовою, Йозефом Недведем та Василем Самандрулою вирішили відвідати цей історичний комплекс. У столиці Підкарпатської України їх супроводжував голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс.

– Зі свого боку ми плануємо максимально залучати кошти з місцевого та обласного бюджетів. Бо це справді гарний іміджевий проект, розрахований на розвиток економіки міста. На сьогодні інвестиційний потенціал Хуста та Хустського району невичерпаний. Тут багато туристично-рекреаційних можливостей з культурно-історичними пам’ятками, – зазначив очільник облради Михайло Рівіс.

Відтак представники чеської делегації зацікавилися у співпраці щодо фінансової підтримки ремонтних робіт у так званому «чеському містечку».

– Для нас найважливішим є кінцевий результат. Переконаний, що вже найближчим часом ми розпочнемо роботу і над цим інвестиційним проектом», – запевнив голова чеського крайового уряду Височини Зденек Кадлец.

– Ми маємо на меті залучити кошти наших чеських партнерів для реконструкції важливих соціальних об’єктів, зокрема що стосується і реконструкції «чеського містечка». Переконаний, що це окрім естетичної привабливості кварталу створить і позитивний культурно-туристичний імідж міста, адже останнім часом, чимало туристів, які є місті, відвідують саме цей квартал – наголосив під час екскурсії з чеськими партнерами секретар Хустської міської ради Володимир Ерфан.

Насамкінець обидві сторони обговорили подальші конкретні кроки щодо реалізації інвестиційного проекту у Хусті та співробітництво.

Прес-служба Закарпатської облради