Чеська делегація Краю Височина у рамках візиту на Закарпаття оглянула стан реалізації спільних інвестиційних проектів на місцях

Print Friendly, PDF & Email

Делегація Краю Височина Чеської Республіки, яка перебуває з робочим візитом на Закарпатті, оглянула стан реалізації низки спільних інвестиційних проектів, які впроваджуються на теренах Закарпаття. Цього року таких проектів реалізується в нашій області ‒13, в основному щодо ремонту шкіл, садочків та амбулаторій.

Традиційно чехи поклали квіти до пам’ятника Т.Масарику та відбули у міста і села краю.

У м. Мукачеві відвідали два об’єкти: школу №6, що має школу –партнера в м. Пельгржімов, та спеціалізовану школу №16. Тут юні пожежники демонстрували набуті навички і знання, а гості вручали подарунки. У розмові з керівництвом цього освітнього закладу йшлося про підтримку всеукраїнського руху «Школа безпеки». Відтак чехи зустрілися із міським головою, з яким обговорили співпрацю на близьку перспективу.

У Перечинському та Ужгородському районах оглянули інвестиційні проекти щодо заміни вікон (заходи з енергозбереження) в амбулаторіях відповідно Порошківської та Минайської.
Завітали чехи і до партнерів‒пожежників Закарпаття, куди прийшли традиційно з подарунками, серед яких‒сучасний плаваючий насос від Краю Височина.

На Свалявщині зустрілися із головою Полянської ОТГ Іваном Драгобецьким, з яким обговорили питання підготовки Угоди про співпрацю із містом Телче. Тут відвідали дошкільний навчальний заклад, вручили малечі гостинці. Після чого зустрілися із пожежниками – волонтерами об’єднаної громади, яким передали плаваючий насос.

Перебуваючи на Тячівщині, відвідали інтернат для осіб з обмеженими можливостями «Парасольку». Цей заклад має партнерів у Височині– Дім Єржабіна. А у м. Хуст взяли участь у відкритті інвестиційного об’єкту.
Незважаючи на насиченість програми, гості зустрілися із єпископом Мукачівсьої греко-католицької єпархії Міланом Шашіком, разом із яким оглянули Ужгородський Хрестовоздвиженський кафедральний собор.
‒Відчуття, що наша підтримка потрібна жителям Закарпаття, їх вдячність і гостинність надихають нас, чеських партнерів на нові ініціативи, – підсумувала Катержіна Свободова, керівник канцелярії гетьмана, координатор співпраці Краю Височина та Закарпатської області.

Виконавчий апарат облради