Чеська Височина планує збільшити фінансування спільних проектів із Закарпаттям

Print Friendly, PDF & Email

Обмін делегаціями між Закарпаттям та краєм Височина Чеської Республіки уже став звичною подією. Лише на початку лютого у чеському краї побували представники нашого депутатського корпусу, а вже вчора з робочим візитом до нас прибули гетьман Височіни Їржі Бєгоунек та керівник крайового уряду Зденек Кадлец.

В середу в обласній раді відбулась зустріч високих гостей з головою ради Іваном Балогою, в якій взяли участь також заступник голови Андрій Сербайло, керуючий виконавчим апаратом обласної рад Михайло Попович голови постійної комісії з питань транскордонного співробітництва Михайло Кічковський, директор благодійного фонду «ViZa» Володимир Чубірко, відповідальні працівники виконавчого апарату обласної ради. В ході зустрічі керівники двох регіонів обговорили підсумки виконання проектів співпраці у 2012 році, а також план спільних дій на рік нинішній.

З приємністю відзначалося, що протягом минулого року все намічене вдалося реалізувати. Спільними зусиллями відремонтовано ряд соціальних установ. Шість об’єктів здано в експлуатацію, чотири, що є перехідними, заплановано здати в цьому році.

Також за рахунок бюджету краю Височина торік обладнано чесько-український клас на в УжНУ, видано посібник «Лекції про державне управління», проведено семінар для сільських голів з досвіду органів місцевого самоврядування Чеської Республіки. Студенти УжНУ взяли участь у літній школі журналістики імені Гавлічка Боровського в краї Височина. Ряд соціальних працівників Закарпатської області пройшли професійне стажування у краї Височина. Закарпатські спортсмени взяли участь у параолімпійських іграх для дітей з фізичними вадами.

Сторони обговорили план заходів на 2013 рік. Планується завершити цьогоріч реконструкцію дошкільного навчального закладу у с. Скотарське Воловецького району, добудову ДНЗ с. Велика Копаня Виноградівського району та капітальний ремонт Амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с.Липовець Хустського району. Продовжиться проект із заміни вікон у Свалявській ЗОШ імені Т,Г.Масарика (новий корпус) та утеплення будівлі Лазещинської ЗОШ І-ІІІ ст. Рахівського району. Планується також реалізувати більше 10 нових проектів у соціальній сфері, пропозиції по яких надано територіальними громадами Іршавського, Виноградівського, Хустського, Великоберезнянського та інших районів. З метою їх огляду керівник крайового уряду, голова благодійного фонду «ViZa» Зденек Кадлец з своїми колегами побуває на запропонованих об’єктах, де зустрінеться з керівниками територіальних громад і обговорить порядок та умови реалізації спільних проектів. Із врахуванням географічного розміщення, підготовки технічної документації та забезпечення співфінансування їх перелік буде узгоджено з Постійною конференцією краю Височина та з керівництвом Закарпатської області. На здійснення цих проектів та співпрацю з Закарпаттям у бюджеті краю Височіна передбачено 5 млн. чеських крон. Очікується, що ця сума при успішній реалізації розпочатих проектів і своєчасному співфінансуванні з української сторони може бути збільшена ще на 1 мільйон. При цьому всі об’єкти планується урочисто ввести у дію у вересні цього року.

Серед інших заходів, то у травні передбачається провести в Ужгороді дні краю Височина. А на початку листопада край Височина планує запросити чисельну делегацію із Закарпаття та Закарпатський народний хор на дні української культури. Буде реалізовано також ряд проектів із стажування працівників соціального забезпечення, участі студентів та спортсменів у міжрегіональних заходах на терені краю Височина.

Чеськими гостями було схвально сприйнято інформацію Івана Балоги про прийняте обласною радою звернення до вищого керівництва України щодо підтримки Заяви Верховної Ради України про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. В цьому контексті чеська сторона висловила бажання взаємно прискорити вирішення питання про почесних консулів України та Чехії.

Чеські гості відвідали також загальноосвітню школу №3 в Ужгороді, де з наступного навчального року передбачається вивчення чеської мови. З метою сприяння цьому процесу керівництво краю Височіна виявило бажання надати допомогу в ремонті та обладнанні спеціального кабінету.

Делегація побувала і на медичному факультеті Ужгородського національного університету, перед студентами якого гетьман краю Височина Їржі Бєгоунек виступив з лекцією про європейські стандарти організації невідкладної медичної допомоги.

Після цього гетьман краю Височіна від’їхав до Чеської Республіки, а Зденек Кадлец з групою колег та працівників обласної ради відбув у поїздку по області.

 Прес-служба облради