Чеське Брно й надалі гуманітарно підтримуватиме Закарпаття

14 квітня, на запрошення мера міста Брно Маркети Ванкової, керуюча справами Закарпатської облради Мирослава Ливч та депутат облради Наталія Шетеля відвідали місто з робочою поїздкою.

Участь у візиті також узяли: президент Асоціації голів обласних та районних рад Сергій Чернов та директор Департаменту культури і туризму Харківської ОДА Людмила Терещенко. Сторони обговорили питання біженців та надання гуманітарної допомоги з міста Брно. Також обговорили шляхи реалізації спільних культурних і соціальних проєктів.

Керівник української делегації Мирослава Ливч окреслила поточну ситуацію на Закарпатті щодо внутрішньо переміщених осіб. Нині в області перебуває понад 300 тис переселенців, з них – 128 тисяч зареєстровано у громадах області та розміщено у 290 комунальних закладах краю. Депутатка наголосила, що у краї є приміщення, які можуть слугувати тимчасовим притулком для переселенців, та наразі окремі з них потребують ремонту. Посадовець облради звернулася до чеських партнерів із проханням допомогти у фінансуванні ремонтних робіт таких приміщень. Наталія Шетеля як голова профільної комісії облради внесла слушні ідеї, що стосуються питань розвитку молодіжної політики та співпраці у галузі культури.

Сторони домовилися опрацювати озвучені пропозиції та вжити практичних заходів щодо реалізації згаданих ініціатив.

Відтак Мирослава Ливч від імені усього депутатського корпусу облради подякувала чеським друзям за надану допомогу та за дорученням голови облради Володимира Чубірка вручила Почесну грамоту Маркеті Ванковій за вагомий особистий внесок у захист та підтримку громадян України, які вимушено виїхали до Чеської Республіки через російську військову агресію.

Пресслужба Закарпатської облради