Чеське представництво Місії «Карітас» працюватиме в Україні

Print Friendly, PDF & Email

Від самого початку розгортання повномасштабної війни РФ проти України, центри місії «Карітас-Спес Україна» та Римсько-Католицької парафії запустили розгалуджену мережу центрів допомоги.

Місія створила гуманітарні центри та логістичні маршрути, а також мережу транзитних гуманітарних хабів для розподілу гуманітарної допомоги.

До роботи залучені й міжнародні центри «Карітас» інших держав. Так, в Україні розгорнуло діяльність представництво місії «Карітас» Чеської Республіки. З його керівником Євгеном Девичем зустрілися голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, його заступник Василь Дем’янчук, депутат облради Володимир Паульо та начальник Управління міжнародних та регіональних зав’язків обласної ради Василь Маковський.

Володимир Чубірко розповів про ситуацію в області. За його словами, Закарпаття у цій війні стало тилом, який, у першу чергу, займається прихистком внутрішньо переміщених осіб, евакуацією біженців та прийомом гуманітарних вантажів з країн ЄС. Згідно з офіційними даними, на сьогодні в нашій області перебуває близько 180 тис. вимушених переселенців. Втім, мобільні оператори фіксують іншу суму – 300 тис. нових абонентів. Цифра постійно змінюється – багато людей виїжджає закордон, хтось прибуває, інші повертаються. Однак головна задача керівництва області – створити умови для проживання і харчування переселенців, які опинилися без даху над головою.

Євген Девич запевнив, що місія «Карітас» Чеської Республіки готова надати посильну допомогу українцям та поцікавився, чого в першу чергу потребує Закарпаття. Володимир Чубірко закцентував увагу на потребі у придбанні модульних конструкцій, з яких можна будувати автономне житло для переселенців. Місцеві ОТГ мають можливість розмістити міні-будинки та підвести до них комунікації. Крім цього, є нагальна потреба у продуктах харчування тривалого зберігання, мобільних душових кабінах, пральних машинах.

Євген Девич пообіцяв донести інформацію підрозділам «Карітас» у Європі та об’єднати зусилля колег для допомоги українцям.

Пресслужба Закарпатської обласної ради