16 жовтня 2021

Чеські партнери з Височини та Пардубіце продовжать підтримувати Закарпаття

Четвер, 5 серпня 2021, 19:22

Сьогодні у рамках офіційного візиту на Закарпаття делегацій Пардубіцького краю та краю Височина, голова обласної ради Олексій Петров, керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч та депутати облради Віктор Русин, Іван Синетар, Василь Юрик та Володимир Чубірко разом з гостями відвідали Сваляву та Міжгірщину.

Зокрема чеські партнери Закарпаття навідалися до Свалявської ЗОШ №1, якій уже кілька років допомагають із облаштуванням. Цей навчальний заклад є першою середньою школою Сваляви, яку у далекому 1932 році заснував Томаш Масарик.

На знак пошани першого президента Чехо-Словаччини, українська та чеські делегації прикрасили погруддя Масарика, яке зустрічає учнів та гостей школи, кошиками з квітами.

Директор закладу Іван Воробканич продемонстрував гостям результати співпраці з чеськими друзями, результатом якої є майже повністю відремонтований дах школи та встановлення нових вікон. Відтак попросив гетьманів країв Височина та Пардубіце посприяти у завершенні ремонтних робіт покрівлі та у оновленні фасаду школи та у закупівлі підручників з чеської мови.

«Приємно бачити, що фінансування, яке направив край Височина у цю школу, реалізовано у оновленні цього навчального закладу. Сподіваюся, що це покращить навчальний процес для ваших школярів. Ми спробуємо продовжити цю допомогу, у тому числі і щодо придбання підручників для тих школярів, які вивчають чеську мову. Було б радісно бачити ваших випускників у чеських вишах, де вони могли б отримати сучасну престижну освіту», — сказав гетьман краю Височина Вітезслав Шрек.

«Я хотів би подякувати директору школи за те, що він організував цю роботу. Також підтримую слова мого колеги з краю Височина і запрошую ваших випускників продовжити навчання в університеті Пардубіце. Зі свого боку запевняю, що ми готові і надалі працювати над підтримкою цієї школи», — звернувся до присутніх гетьман Пардубіцького краю Мартін Нетолицький…

У Міжгір’ї на чеських гостей з нетерпінням чекав колектив колишньої районної лікарні, яка тепер є медзакладом Міжгірської ТГ. Адже для потреб міжгірців та жителів навколишніх сіл делегації привезли цінний подарунок — карету швидкої допомоги, оснащену апаратом ШВЛ, реанімаційним комплектом та іншим сучасним медобладнанням. Медзаклад, за словами головного лікаря, такого плану автомобіля тут не було протягом останніх 30 років. Нова швидка обслуговуватиме Міжгірську та ще три навколишні територіальні громади Хустського району.

«Ми передаємо цей автомобіль разом із вітанням для медиків Міжгірщини від служби швидкої допомоги Пардубіцького краю. 4 роки тому перебуваючи тут неподалік у Колочаві, ми мали неприємність бачити, на якій швидкій забирають хворого чоловіка жінки у котрої ми гостювали. Тоді ми пообіцяли і поставили собі за мету подарувати вашій районній лікарні сучасний автомобіль для цих потреб. Я дуже радий, що у нас це вийшло і від сьогодні у вашому розпорядженні є такий транспорт. Але не лише автомобіль є запорукою швидкого реагування на виклики, але й дороги. Я приємно вражений, що дороги у цьому напрямку повністю відремонтовано. Цей автомобіль уже є третім після тих, які ми подарували Перечину та Колочаві, і переконаний — не останній, який ми подаруємо Закарпаттю, обираючи як пріоритетні гірські райони», — повідомив пардубіцький гетьман Мартін Нетолицький

До сучасного автомобіля швидкої допомоги колега пана Мартіна з Височини пан Вітезслав подарував три комплекти спорядження для реагування на невідкладні виклики. Вітезслав Шрек переказав вітання присутніх від своїх земляків та повідомив, що у краї Височина до Дня незалежності нашої держави, планують на знак дружби підняти український прапор.

«Вже більше 100 років пройшло з часів першої Чехо-Словацької Республіки, а чеський народ і досі продовжує допомагати нашому краю. Ми висловлюємо щиру подяку панам гетьманам Пардубіцького краю та краю Височина за те, що вже майже 15 років Чехія у рамках наших домовленостей та договорів надає різного роду допомогу. У цьому плані мені дуже імпонують слова пана Мартіна про не останній такий автомобіль. Зі свого боку хочу запевнити, що нові дороги, які сьогодні бачили мої чеські колеги — не останні з тих, що будуть відремонтовані у Закарпатті. У свою чергу медпрацівникам, які сьогодні отримали новий автомобіль хочу побажати поменше випадків, у яких потрібно буде цю швидку застосовувати», — підсумував вручення цінного подарунку та співпрацю з чеськими колегами Олексій Петров.

Відтак чеські гості навідалися до Колочави у музей чеського письменника і публіциста Івана Ольбрахта та на оглядини інших принад цього туристичного магніту Міжгірщини.

Пресслужба Закарпатської обласної ради