Делегація партнерського Краю Височина перебуває із робочим візитом у Закарпатті

Сьогодні, 2 липня, із робочим візитом прибула на Закарпаття делегація Краю Височина Чеської Республіки.

Зустріли поважних гостей: голова Закарпатської облради Олексій Петров та його заступник Денис Ман, а також депутат облради, виконавчий директор БФ «ВіЗа» Володимир Чубірко, заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами виконавчого апарату Юрій Гузинець, депутатка облради Наталія Шетеля, представники управлінь обласної ради та ін.

Мета візиту – вручення гуманітарної допомоги для поліцейських і рятувальників краю, а також окремих закладів освіти.
Очолив чеську делегацію голова Крайового уряду Височини, президент благодійного фонду «ВіЗа», член Постійної конференції Зденєк Кадлец.

Серед гостей – директорка канцелярії гетьмана, координаторка співпраці між Краєм Височина та Закарпатською областю Катержіна Свободова, радник гетьмана Краю Височина Мартін Гіськи та ін.
Насамперед відбулося вручення гуманітарної допомоги для підрозділів Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, Управління ДСНС в Закарпатській області, Управління патрульної поліції. Це комп’ютерна техніка для поліцейських та захисні шоломи Розенбауера для рятувальників. Також комп’ютери будуть передані для Комунального закладу вищої освіти «Ужгородський інститут культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради, Сімерківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, а також в Управління державної служби якості освіти в Закарпатській області.

Згодомповажні гості завітали вУжгородську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 3, де їх тепло зустріли керівники та вихованці школи. Учениці 9-11 класів підготували для них презентацію про унікальний урядово-житловий квартал обласного центру Малий Ґалаґов,та декламували вірші українських та чеських класиків.
Відтак, чеські друзі вручили обладнання для комп’ютерного класу з вивчення чеської мови та сучасні конструктори для клубу робототехніки.

Також подарунки – підручники з вивчення чеської мови отримає відділення богемістики Ужгородського національного університету.
Олексій Петров щиро подякував чеським партнерам за допомогу, бажання допомагати та тісну дружбу, яка триває понад 13 років. Він переказав найщиріші вітання та слова глибокої вдячності Гетьману краю Височіна Вітезславу Шреку, його попереднику Іржі Бєгоунеку, усім чеським друзям – за ту допомогу, яку край Височина надає Закарпаттю у рамках різноманітних програм галузі освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери, туризму, культури, а також налагодженні тісної співпраці між організаціями, установами, містами наших країв. «Загалом за роки такої співпраці разом зреалізовано понад 150 різноманітних інвестиційних проєктів та ініціатив, спрямованих на розвиток наших територіальних громад. У цьому році заплановано впровадити ще 9 інвестиційних проєктів», – підкреслив очільник облради.

Зі свого боку Зденєк Кадлец зазначив, що члени крайового уряду мають бажання працювати над поглибленням співпраці із закарпатськими громадами задля їх процвітання та добробуту.
Офіційна частина візиту чеської делегації завершилася церемонією покладання квітів до пам’ятника президенту Чехословацьої Республіки Т.Г. Масарику.

Нагадаємо, співпраця Закарпатської області з Краєм Височина ґрунтується на засадах, задекларованих в Угоді про співробітництво між Закарпатською областю України та краєм Височина Чеської Республіки, підписаної 28 лютого 2008 року та Додаткової Угоди до Договору про співробітництво між Закарпатською областю (Україна) та краєм Височина (Чеська Республіка) від 16 березня 2012 року.

Пресслужба облради