Делегація Закарпатської облради відвідала ексклюзивний український етно-фест

Print Friendly, PDF & Email

Ідеться про щорічне традиційне святково-театралізоване дійство, що проходить на Буковині у місті Вашківці Вижницького району 13-14 січня на старий Новий рік під назвою Маланка або Переберія.

Оригінальна назва “Переберія” означає перевдягання. Головні учасники дійства – Маланка, Козак, Бук Шандр, Українка, ведмеді, цигани, дід та баба – перевдягнені чоловіки та хлопці. Утім, щороку на фесті з’являються нові персонажі, які часто відображають найважливіші події минулого року.

“Свято, на яке нас запросило керівництво Вашківської міськради, у такому ж форматі відбувається вже понад 100 років. Цьогоріч фестиваль проводиться вже вдесяте. З цієї нагоди у місті за підтримки Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати-Україна” реалізовано проект

“Арт об’єкт як тематична скульптура “Вашківської Маланки Переберії””, – розповіла керуюча справами Закарпатської облради Мирослава Ливч.

У складі делегації свято також відвідали депутати облради Ярослав Шукаль та Наталія Шетеля, голова Рахівської районної ради Діана Бабинець, голова селища Великий Бичків Олег Бурса та староста Сімерського старостинського округу Перечинської ТГ Михайло Ласкін.

Свято Маланки у Вашківцях є ексклюзивню подією і щоразу на Старий Новийрік збирає десятки тисяч туристів з багатьох куточків України та зарубіжжя. Вашківчани ж готуються до фестивалю цілий рік.

Прес-служба Закарпатської обласної ради