Делегація Пардубицького краю відвідала ряд спільних інвестиційних об’єктів Ужгородщини, Перечинщини та Великоберезнянщини

Print Friendly, PDF & Email

У рамках кількаденного візиту на Закарпатті офіційної делегації Пардубицького краю Чеської Республіки на чолі з гетьманом Мартіном Нетолицьким, разом з головою Закарпатської облради Михайлом Рівісом та директором благодійного фонду «ВіЗа» Володимиром Чубірком здійснено огляд спільних інвестиційних проектів у соціальній та  економічній сферах, які знаходяться в Ужгородському, Перечинському та Великоберезнянському районах.

Серед них – реконструкції котелень шкіл у с.Пацканьово  Ужгородського  району та  с.Сімерки  Перечинського району з влаштуванням твердопаливного котла. Також чеські гості оглянули стан виконання  проекту з реконструкції водогону до ДНЗ у с.Лінці Ужгородського району.

Під час об’їзду об’єктів вивчено можливості щодо реалізації нових спільних проектів, зокрема щодо капітального ремонту ДНЗ с.Коритняни Ужгородського  району, утеплення стін ЗОШ І-ІІІ ст. с.Порошково Перечинського району та ряду інших. Відвідавши дитячий садочок у с.Лінці, чеська делегація переконалася на власні очі, в якому жалюгідному стані цей заклад, збудований ще 100 років тому. Справа в тім, що дитсадок потребує нового сучасного приміщення, розрахованого як мінімум на три групи, а не як зараз – одну, де 22 діток. Кількість жителів села збільшується, а малечу нікуди прилаштувати – сусідні села за 7-10 км. Садочок заледве утримується та й то – на ентузіазмі батьків, але це не вихід. На будівництво нового корпусу потрібно майже 14 млн грн., позаяк Лінська сільська рада повністю дотаційна, тож жителі села сподіваються на допомогу обласної ради та чеських інвесторів, які в рамках співпраці можуть співфінансувати зведення нового дитсадка.

До речі, гетьман Пардубицького краю Мартін Нетолицький прийшов до діток не з пустими руками. Він щиро пригощав закарпатську малечу і в садочку і в школі солодощами, привезеними із Чехії, а ті в знак вдячності дарували гостям гарно підготовлену концертну програму з виконанням народних пісень чеською мовою.

Чеська делегація також відвідала Ужгородський пожежний загін, де гості передали дарунки від колег Пардубицького краю. Крім того, чехи зустрілся з представниками товариств чеської культури Закарпаття, з головами  міст і сіл, які  виявили бажання  співпрацювати з відповідними громадами  партнерського  регіону. Угоду про це 25 травня п.р. підписали керівники територіальних громад  Великого Березного та чеського села Долні Чермна.

На завершення голова Закарпатської облради Михайло Рівіс щиро подякував делегації Пардубицького краю за візит, підтримку та  розвиток  зв’язків територіальних громад, обмін досвідом місцевого самоврядування, встановлення партнерських зв’язків між міськими і сільськими громадами Ужгородщини, Перечинщини та Великоберезнянщини. В свою чергу, користуючись нагодою, чеський гетьман Мартін Нетолицький запросив свого закарпатського колегу відвідати Пардубицький край у рамках подальшої тісної співпраці.

Прес-служба Закарпатської облради