19 серпня 2019

Делегація Закарпатської області взяла участь у Міжнародній конференції «ІІ Карпатські Дні добросусідства – зустріч Карпатських регіонів»

п`ятниця, 9 серпня 2019, 20:00

Сьогодні, 9 серпня цього року, в Центрі промоції лісництва с. Мучне Підкарпатського воєводства Республіки Польща відбулася масштабна міжнародна конференції «ІІ Карпатські Дні добросусідства – зустріч Карпатських регіонів».

Участь у форумі взяли представники окремих інституцій ЄС, дипломати, урядовці, керівники партнерських регіонів Словаччини, Угорщини, Румунії, України, науковці , експерти та ін. У складі делегації від Закарпатської області були: голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко та радник голови Сергій Гайдай, перший заступник голови облради Йосип Борто, голови райрад: Свалявської ˗ Мирослава Ливч, Великоберезнянської ˗Ярослав Шукаль, заступник начальника управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків облради Анатолій Гринь, керівник представництва МЗС України в Ужгороді Дмитро Керечанин та ін.

Делегацію на кордоні вітала заступник маршалка Підкарпатського воєводства Єва Драус. Організатори цього поважного форуму, під час реєстрації учасників, охоче спілкувалися та наголошували на важливості обраної теми щодо майбутнього гірського Карпатського масиву у Центральній і Східній Європі, який проходить через територію 8 країн:Австрії, Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини та України. Адже тут не тільки лісові, водні, рекреаційні ресурси, а й спільна домівка для багатьох живих істот, людей тощо. Та в силу різних чинників мають місце складні проблеми економічного, соціального характеру. Уже у вітальному слові маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортил наголосив, що «ми зустрілися заради майбутніх поколінь. Щоб передати їм, як дорогу спадщину, історико-культурні традиції і цінності, які збереглися в Карпатських регіонах. Тому маємо творити нові спільні плани, програми та втілювати їх у життя». Відтак зазначив, що з наступного року Польща головуватиме у Карпатській конвенції наступних три роки і докладе максимум зусиль, аби збудити «приспаний» потенціал цих унікальних регіонів. Урядовець Польщі Малгожата Яросінська-Єдинак зазначила, що завдання щодо Карпатських регіонів слід планувати таким чином, аби напрацювати спільний бренд і просувати його на відповідному рівні.

Голова облдержадміністрації Ігор Бонадренко та перший заступник голови облради Йосип Борто подякували організаторам за теплий прийом, наголосили на важливості обраної тематики для діалогу, бо Карпатські регіони – це виняткова скарбниця не тільки європейського, але й світового значення. Тут унікальні біологічне різноманіття, природно-ресурсний потенціал, первісна природи та самобутній культурний спадок. Водночас, необхідно покращити їх соціально-економічну складову. Тож висловили сподівання, що у ході нинішнього діалогу буде знайдено відповіді на всі запитання, які ставить сьогодення.

За словами Ігора Бонадренка, для ефективної транскордонної та міжрегіональної співпраці потрібні дві речі: налагоджені зв’язки між громадами та інституціями й узгодженість пріоритетів регіонального розвитку на основі національних інтересів. Йосип Борто зазначив, що наші європейські сусіди ˗ Угорщина, Словаччина, Румунія, Польща мають напрацьований досвід реформних перетворень, Україна тільки йде цим шляхом.Тож досвід європейських сусідів як на міждержавному, так і на міжрегіональному рівнях для нас є цінним» – мовив він. Тому виконавча та самоврядна влади Закарпаття активно розвивають міжрегіональні зв´язки найперше з країнами Карпатського регіону, які приносять добрі результати для наших громад. Підсумовуючи сказане, Йосип Йосипович, побажавши всім плідної праці в рамках форуму та запросив на День добросусідства в Закарпаття, який відбудеться 10 серпня цього року! Відтак відбулися панельні дискусії, презентації, обговорення.

Виконавчий апарат облради