Делегати Закарпатської облради провели зустрічі з керівництвом регіону Умбрія та мером Перуджі

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні у ході дводенного робочого візиту до Італії делегація Закарпатської облради провела зустріч з інституційним Президентом регіону Умбрія Regione Umbria Донателлою Тезей Donatella Tesei.

Під час зустрічі голова обласної ради Роман Сарай у особі пані Донателли Тезей висловив подяку народу та уряду Італії за суттєву різносторонню підтримку. У тому числі – за понад 170 тисяч українців, які знайшли тут другі домівки. Ішлося також про схожість Закарпаття з Умбрією та про напрацювання дорожньої карти для співробітництва.

У свою чергу, пані Президент висловила готовність до поглиблення співпраці із нашою областю. У ході зустрічі голова облради запросив Донателлу Тезей з делегацією відвідати Закарпаття.

Також провели зустріч із Андреа Роміцці Andrea Romizi міським головою Перуджі Comune di Perugia, адміністративного центру Умбрії. Делегація облради дізналася, що Перуджа досягла 70% сортування сміття. Також місто облаштовано системою «Smart City» (розумне місто), яку вперше в Італії запроваджено саме у цьому полісі. У свою чергу Роман Сарай розповів про проєкт цифровізації в Закарпатській області. Тож результатом зустрічі стали наміри про співробітництво з Перуджою за таким напрямками :

– поводження з побутовими відходами;

– у галузі цифровізації;

– організації співпраці та обміну досвідом між вищими навчальними закладами

– охорони історичних пам’яток.

На завершення зустрічі учасники делегації зауважили, що на столі у міського голови Перуджі Андреа Ромізі поряд з італійським національним прапором стоїть і прапор України. Власне мер міста відкрито заявляє про підтримку українського народу та готовність до подальшої співпраці.