Денис Ман: Обласна рада буде допомагати громадам, які залучають грантові кошти у власний розвиток

Print Friendly, PDF & Email

4 січня відбулася нарада щодо реалізації проєктів, які відібрані конкурсною комісією з відбору проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС. Провели зустріч заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман та радник голови ОДА Ігор Шинкарюк.

Участь у нараді також узяли представники агенцій регіонального розвитку Закарпатської області, департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, голова Колочавської територіальної громади Василь Худинець, а в онлайн-режимі долучилися і фахівці Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна».

У ході зустрічі детально обговорено кожен проєкт та його ключові заходи, а також проблемні питання, які можуть виникнути під час їх реалізації у краї. Наразі очікується відповідний наказ від Мінрегіону, відтак переможці у 10-денний термін подадуть документи та очікуватимуть підтвердження щодо головного фінансування проєктів – переможців регіонального розвитку.

Серед них :

  • Заходи з впровадження сортування та утилізації сміття в природно-заповідних зонах Карпат;
  • Створення мережі бізнес-хабів у Закарпатській області;
  • Відкритий простір Закарпаття;
  • Збереження замків Закарпаття;
  • Співробітництво задля економічного зростання Карпат (громад Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської областей);
  • Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях;
  • Карпатська мережа регіонального розвитку 2.0.

Як зазначає заступник голови обласної ради Денис Ман, «позиція обласної ради – сприяти у співфінансуванні громадам, які вміють залучати кошти на реалізацію проектів розвиткового спрямування». Також Д. Ман відзначив, що «в області, на жаль, не маємо багато проєктних менеджерів і фахівців, які вміють написати і реалізовувати проєкти, у т.ч і великі інфраструктурні. А «секторалка» дозволила нам зрозуміти, наскільки сильними є наші інституції регіонального розвитку, у тому числі обидві наші агенції, та окремі громади».

Одним із проєктів-переможців є «Відкритий простір Закарпаття», що буде реалізовувати Закарпатська обласна рада разом із Установою «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області». Сам проєкт орієнтований на покращення матеріально-технічної бази, зокрема в частині придбання пожежного автомобіля та облаштування приаеродромної території.

Поряд з інфраструктурними проєктами, так звані  «м’які» є важливою складовою різних донорських програм, і вони дозволяють нам підсилювати наші обласні цільові програми у сфері навчань та підвищення кваліфікації кадрів, що вкрай важливо для посилення кадрової спроможності регіону та громад зокрема. Конкурс «секторалки» та подібні конкурси дозволяють громадам мислити ширше, ніж просто акцентувати увагу на латанні дірок та заміні вікон і дверей, а працювати на появу нових проєктів. Ігор Шинкарюк зі свого боку запевнив, що ОДА всебічно підтримуватиме реалізацію зазначених проєктів, зокрема реалізацію проєкту «Карпатська мережа 2.0», де обласна державна адміністрація разом із обласною радою є відповідальними виконавцями спільно з Мінрегіоном та чотирма карпатськими областями.

Пресслужба облради