- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Денис Ман: Облрада ініціює розробку інвестиційної програми розвитку медичних закладів Закарпатської обласної ради

8 квітня, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, яке провела її очільниця Ольга Олексик. У роботі узяли участь члени комісії: Наталія Штефуца, Єлизавета Біров, Федір Яринич.

Серед запрошених: голова облради Олексій Петров та заступник голови ради Денис Ман, керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, керівники департаментів охорони здоровʼя, соцзахисту ОДА й комунальних некомерційних медустанов обласної ради, науковці та ін.

Насамперед предметно обговорили питання покращення матеріально-технічного забезпечення медичних закладів області, зокрема шляхом здійснення закупівель вузькоспеціалізованого обладнання. Йшлося про придбання, у тому числі за кошти обласного бюджету, лінійного прискорювача медичного для здійснення променевої терапії, який потребує КНП «Закарпатський протипухлинний центр» та КНП «Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології». Обговорення пропозицій та проведення консультацій стосовно технічних характеристик медобладнання відбулися спільно із представники фірм-виробників апаратури, які доєдналися до роботи профільної комісії у режимі онлайн. Фахівці констатують – таке обладнання вкрай необхідне для здійснення високоточної променевої терапії.

Денис Ман зазначив, що обласна влада докладатиме максимум зусиль, аби медзаклади краю впроваджували новітні технології задля удосконалення надання медичних послуг населенню області. А для цього потрібно, щоб очільники медустанов надали в облраду конкретні стратегічні пропозицій щодо таких потреб. Він зазначив, що на основі таких даних є можливість розробити інвестиційну програму розвитку медичних закладів Закарпатської обласної ради. Цю слушну пропозицію підтримали члени комісії та учасники зібрання.

У рамках засідання також розглянули питання щодо шляхів вирішення проблемних питань діяльності КНП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги с. Вільшани» Закарпатської обласної ради, із якого інформував в.о. директора закладу Володимир Тетеря. За його словами, заклад оформив та подав заявку на контрактування із Національною службою здоровʼя України. Тож, є сподівання, що із липня п.р. медустанова зможе надавати послуги за напрямом «психіатрична допомога». Водночас залишається неврегульованим питання щодо кадрового забезпечення закладу. Тож зійшлися на думці, що необхідно працювати у напрямку перепрофілювання закладу та передати його в управління сфери соціального захисту.

Зі свого боку, Ольга Олексик серед іншого зазначила, що заклад має великий потенціал. «Є можливість налагодити співпрацю цього закладу із дитячим інтернатом, який розташований поруч. Вважаю, що завдяки сприятливій локації та логістиці, а також наявності відповідної матеріальної бази, там можна організувати і паліативну допомогу, і реабілітацію людей після перенесеного інсульту, і лікування воїнів із посттравматичним синдромом тощо. Затим, тут можна створити психоневрологічний хаб, який буде розвиватися у різних соціально-медичних напрямках», – зазначила голова комісії.

Відтак на комісії обговорили проєкт звернення обласної ради щодо передачі майнового комплексу КНП «Обласний дитячий туберкульозний санаторій «Човен» Закарпатської обласної ради у власність держави в особі Міністерства соціальної політики України, який презентував заступник голови облради Денис Ман. У документі, який буде скерований до Кабінету Міністрів України, Мінсоцполітики України, МОЗу, зокрема йдеться, про створення на базі згаданого КНП установи соціального обслуговування населення у формі дитячого центру загальнодержавного значення для оздоровлення дітей шкільного віку, в першу чергу тих, які потребують особливої соціальної уваги й підтримки та передбачити належне фінансування із державного бюджету.

Слушні пропозиції щодо розвитку медицини в області надавали й керівники медустанов, які були присутні на засіданні профільної комісії: директор Закарпатського протипухлинного центру Андрій Русин, директор Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології Андрій Смоланка, Обласного клінічного фтизіопульмонологічного лікувально-діагностичного центру Василь Скрип, директор Обласної дитячої лікарні Роман Шніцер та ін.

Пресслужба облради