- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Денис Ман: Процеси розбудови територій вимагають згуртованості навколо інвестиційно-кластерних ідей

У понеділок, 19 квітня, під час відкритої панельної дискусії на тему: «Закарпаття у прагненні до розвитку та згуртованості: що мають зробити влада і громадянське суспільство», заступник голови Закарпатської облради Денис Ман розповів про Державну і регіональну стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та що вони дадуть регіону з точки зору згуртованості.

Як один із авторів цього документу, він зазначив, що Регіональна стратегія створювалася  на основі статистичних даних та проведення SWOT-аналізів, проте варто докласти зусиль до вирішення окресленої проблематики. Акцентував на її відповідності Державній стратегії, адже «важливо, аби існувала синергія між регіональними та загальнодержавною стратегією, тому що високий ступінь відповідності гарантує спільний вектор розвитку та можливість отримати додаткові гроші цільових державних програм».

Денис Миколайович навів яскраві приклади заходів та інституцій завдяки яким згуртовується суспільство. Зокрема:

Також зазначив, що окремі громади області демонструють добрий досвід самостійності та комунікації із сусідніми громадами. «З огляду на важливість процесів розбудови територій, до прикладу, навколо Полянської ТГ формується тісна згуртованість громад, зокрема, щодо вирішення питання поводження із твердими побутовими відходами. Також громада працює у напрямку створення інвестиційного кластеру у сфері туризму, рекреації. А у Батівській громаді доцільно розвивати промисловий кластер. Безумовно, що з точки зору консолідації бізнесу кращою практикою згуртованості має стати автокластерна ініціатива», – резюмував Денис Ман.

Пресслужба облради