Денис Ман: Регіональний розвиток не можливий без успішної спроможної громади

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 11 лютого, у Берегівській райраді  відбувся третій семінар із серії тренінгів щодо підготовки кваліфікованих проєктних менеджерів у краї, організований обласною радою.

Традиційно фахівці установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області», КП «Агентство регіонального розвитку і транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради»  ділилися своїм досвідом із представниками територіальних громад Берегівського району. Через онлайн-зв’язок до дискусії долучилася виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин.

Із вітальним словом до учасників зібрання звернулася керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч. Насамперед представила доповідачів та розповіла про попередні навчання, які уже відбулися для представників громад Мукачівського та Ужгородського районів. Мирослава Михайлівна презентувала ідею проведення семінарів, наголосила на їх важливості та зосередила увагу на можливостях залучення додаткових коштів у розвиток громад.

Заступник голови комісії облради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації, професор УжНУ Федір Шандор розповів про можливі шляхи співпраці із Українським культурним фондом, звернув увагу на питаннях управління земельними ресурсами громади. А також стосовно створення хабів, що згодом зможуть переростати в установи, де перспективна молодь, яка хоче працювати, буде писати  проєкти та вигравати гранти тощо.

Відтак учасникам семінару було презентовано успішні кейси від Агенцій, Програму підтримки ініціатив місцевих громад, можливості і результати реалізації транскордонних проєктів, про програму секторальної підтримки регіонального розвитку, а також щодо підтримки місцевих виробників.

Денис Ман наголосив: «Будь-який регіональний розвиток не можливий без успішної громади. Маємо 64 територіальні громади Закарпаття, частина із яких має високу спроможність розвитку, є частина з трохи меншими стартовими можливостями для роботи. Дуже важливо коли є інституції із великим багажем досвіду та бажанням поділитися ним. Тому обласна рада організувала серію навчань разом із такими установам, аби дати вам можливість навитися реалізувати свої ініціативи». Денис Миколайович розповів про Конкурс ініціатив карпатських громад, який стартує у кінці лютого, тож є місяць, щоб до нього підготувати свої заявки. Та про ще одну можливість – обласні програми та  конкурси. «Питання транскордонного співробітництва – це питання довіри між партнерами мінімум двох держав. Берегівський район має зручне географічне розташування, є можливість до співпраці залучати як угорські так і румунські громади. Важливо знайти спільний вектор та цілісне завдання для того аби цей вектор реалізовувати на території двох держав», – зазначив Денис Ман та наголосив на такому важливому інструменті для налагодження контактів, як Дні добросусідства. «Для вашого району важливе завдання – збереження Боржавської вузькоколійки. Це складна задача, яка дозволяє нам перевірити  чи спроможні органи місцевого самоврядування, виконавчої влади взаємодіяти із центральною владою задля збереження цієї унікальної спадщини для майбутніх поколінь», – підкреслив він.

На завершення семінару учасники ділилися враженнями, обговорювали ідеї та обмінювалися контактами.

Пресслужба облради