22 січня 2020

Денис Ман: Три громадські проєкти – переможці у сфері туризму матимуть цьогоріч фінансову підтримку з обласного бюджету

субота, 11 січня 2020, 12:07

Відбулося засідання конкурсної комісії з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері туризму та курортів, для виконання яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету у рамках Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016-2020 роки.

Провів його заступник голови ОДА Ігор Шинкарюк.

Участь у засіданні взяв депутат Закарпатської обласної ради, секретар постійної комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації Денис Ман.

Наголошувалось, що основна мета  конкурсу – підтримка ініціатив громадських організацій, діяльність яких спрямована на розвиток галузі туризму в Закарпатті. Також зазначалось, що протягом 15 робочих днів після затвердження обласного бюджету на 2020 рік конкурсна комісія на підставі рейтингу конкурсних пропозицій та в межах передбаченого фінансування мала визначитись з переможцями та обсягами  фінансової підтримки для реалізації кожної програми.

Орієнтовний обсяг фінансування на ці цілі з обласного бюджету у рамках згаданої Програми на цей рік склав 360 тис грн. Загалом було подано до участі в конкурсі 6 проєктів.

Так, на засіданні конкурсної комісії із врахуванням рейтингу  конкурсних пропозицій переможцями оголошено такі проєкти: ГО “Калган – А” –  ”Фестиваль середньовічної культури “Срібний Татош”- 100,0 тис грн; ГО “Закарпатська туристична організація “Панонія”- “Облаштування туристичної локації на базі Краєзнавчого музею міста Перечин”- 202,0 тис грн; ГО “Карпатські стежки”, – “Інвентаризація, паспортизація та внесення у відкриті електронні бази даних туристичних шляхів”-58,0 тис грн.

Члени конкурсної комісії також обговорили можливості вдосконалення конкурсного механізму, зокрема відзначили необхідність ініціювати внесення змін до низки урядових постанов, що дозволило б ефективніше використовувати кошти та залучати більшу кількість учасників до таких конкурсів.

Денис Ман серед іншого зазначив, що депутати обласної ради, приймаючи традиційну цільову програму, схвалили досить сучасний механізм, який дозволяє залучати до управління сферою туризму і курортів усіх зацікавлених суб’єктів, у тому числі – громадські організації. Однак поряд із новизною, цей механізм є достатньо складним для громадських організацій через обмеження, що містить урядова постанова, яка регламентує подібні конкурси, і лише інституційно спроможні отримувати бюджетні кошти організації готові долучатися до участі в подібних конкурсах. Їх у рамках обласних програм є декілька.

“Ближчим часом ми розпочнемо роботу над новою програмою розвитку туризму і курортів у Закарпатській області вже в рамках нової Стратегії розвитку нашого краю і я певен, що там буде чимало важливих механізмів для розвитку цієї унікальної галузі. Наш туристичний регіон потребує збереження конкурсу проєктів, аби ті ініціативи, які будуть іти “знизу”, можна підтримувати оперативно”, – наголосив Денис Ман.

Вл.інф.