Депутат обласної ради Федір Шандор: «Архаїзми й символи радянщини мають зникнути назавжди з нашого життя»

Print Friendly, PDF & Email

У ході 7-ї сесії облради були озвучені депутатські запити, що є актуальними у сучасних реаліях. Так, Федір Шандор зауважує про неприпустимість у час збройної агресії російської федерації проти України наявних символів радянської комуністичної/соціалістичної епохи у населених пунктах області. Та звертається у запиті із проханням до голови Закарпатської обласної військової адміністрації та голів територіальних громад вжити невідкладні заходи щодо їх викорінення з публічного простору.

Здійснюючи у мирний час професорсько-викладацьку діяльність в УжНУ, професор Шандор неодноразово порушував цю проблему, особисто проревізував й задокументував у районах краю місця розташування так званих маркерів минувшини, які нам нав’язала росія. Тому вкотре наголошує, що подекуди символи і знаки тоталітарних систем і злочинців потребують не тільки демонтажу (часткового чи повного), але і створення на їхньому місці нових монументів (символів) сучасності, благоустрою територій, перепоховання тіл загиблих з тим, щоб не допустити актів варварства тощо.

Відтак депутат, у межах повноважень, просить відповідальних посадовців «прискорити роботу з виявлення усіх можливих наявних радянських «реліквій» з символікою комуністичної злочинної системи та ретельно провести вивчення таких ситуацій у населених пунктах кожної з громад з тим, щоб позбутися подібних пам’яток минувшини». Та, враховуючи інтереси жителів громад, заради утвердження національних цінностей, свободи і незалежності, відновлення історичної справедливості, закликає здійснити організаційно-правові заходи та управлінські дії щодо якнайшвидшого демонтажу обʼєктів, що містять символи радянщини, впорядкування місць їх розташування та утримання у належному стані територій населених пунктів області».

Слушна ініціатива Федора Шандора була одностайно підтримана у сесійній залі депутатським корпусом та спрямована у відповідні інстанції для належного вивчення і прийняття логічних рішень.

Пресслужба Закарпатської облради