25 березня 2019

Депутат обласної ради Андрій Андріїв – про те, що вдалося зробити для Ужгорода у 2016-ому і плани на наступний рік

четвер, 5 січня 2017, 14:32

У 2017-й ужгородська Класична гімназія на вул. 8 Березня увійде з утепленими стінами та новими металопластиковими вікнами. Хоча заклад один із кращих в Ужгороді, заміна великих панорамних старих вікон потребувала значних коштів. У гімназії підкреслюють: завдячують оновленням закладу насамперед депутату Закарпатської обласної ради Андрію Андріїву, який сприяв виділенню грошей із державного бюджету.

Як вдалося вирішити давню проблему енергозбереження школи – «Новини Закарпаття» розпитували в самого Андрія Євстаховича. Пан Андрій каже: цьогоріч у травні відбулася унікальна подія – на Закарпатті вперше за часи незалежності України пройшло виїзне засідання бюджетного комітету Верховної Ради. Спілкуючись із народними депутатами від партії «Відродження», переконав їх допомогти з виділенням фінансування із державного бюджету на вкрай суспільно-важливі проекти для Ужгорода. “У результаті обласний центр Закарпаття отримав 16,5 млн. грн. субвенції з держбюджету, за що я дуже вдячний народним депутатам-однопартійцям – Михайлу Ланьо, Віктору Бондарю, Віталію Хомутинніку. На гімназію з цієї суми пішло понад 3,8 млн. грн.», – розповідає Андрій Андріїв.

Заступник директора закладу Світлана Дудко зізнається: «За 2 з гаком десятиліття в гімназії не робилося стільки, як за цей один рік. Утеплили всі зовнішні стіни 10-сантиметровим шаром мінеральної вати (а будівля величезна, чотириповерхова), замінили на трикамерні 360 вікон загальною площею 1500 квадратних метрів! Оскільки вони в нас великі, то втрати тепла відчувалися. Тепер у класах і світло, і тепло, затишно. Ще обіцяли нам нову енергоощадну котельню поряд із газовою поставити».

Андрій Андріїв пояснює: «Це буде модульна теплогенераторна котельня, працюватиме на пелетах. Ще влітку представники ужгородського ТОВ “Енергозбереження” звернулися до міської ради і запропонували встановити котельню на альтернативному газовому паливі. По-перше, заклад зможе відмовитися від використання газу, який постійно дорожчає, по-друге, економія коштів міського бюджету на опалення буде суттєвою. Власне, в гімназії економія складе 21%, або 330 тисяч гривень за опалювальний сезон.

Підприємство і встановить котел, і обслуговуватиме його. Вигода обопільна: товариство надає школі послугу і отримує за це кошти, у навчальному закладі тепло, комфортно та ще й суттєва економія витрат. Котельні на альтернативному паливі планують ще встановити в ужгородських ЗОШ №№ 2 та 20, можливо, й у 5-й».

Аби хоч приблизно оцінити грошовий вимір економії, ми поцікавилися в бухгалтерії гімназії, у скільки їм зараз обходиться газ. Так-от: тільки за листопад заплатили 221 тис. грн. І це ще далеко не найхолодніший місяць…

За рахунок коштів, що надійшли Ужгороду як субвенція з державного бюджету, також капітально відремонтували вул. Закарпатську (2 млн. 700 тис. грн.), Собранецьку на ділянці від Підгірної до Митної (3 млн. грн.), відділення захворювання органів дихання стаціонару міської дитячої лікарні (понад 872 тисячі гривень). Завершується також сучасний ремонт у терапевтичному відділенні Ужгородської міської центральної клінічної лікарні, де його не проводили з часу побудови закладу (майже 2 млн. грн.). А ще в списку – реконструкція частини водогону на вулиці Можайського (1 млн. 381,5 тис. грн.), пожежної насосної станції у Сторожниці (2 млн. 328, 8 тис. грн.), каналізаційного колектора по вул. Тельмана (443 тис. 772 грн.). Всі роботи вже виконані.

Поки ми з Андрієм Євстаховичем об’їжджали частину з цих об’єктів, він розповів, які ще новації чекають на обласний центр найближчим часом. Зокрема, Ужгород візьме участь у двох програмах кредитування від Європейського інвестиційного банку. «Одна – залучення коштів для підвищення енергозберігаючих якостей – утеплення фасадів та заміни вікон – у всіх освітніх та медичних закладах. У 2017-му за прийнятим законом про держбюджет оплата за енергоносії в таких бюджетних установах покладена на місцеві бюджети, тому ці видатки треба мінімізувати. Другий кредит на вигідних умовах – на заміну водопостачальних та каналізаційних мереж Ужгорода. Адже в місті майже 60% води не доходить до споживача – втрачається дорогою. Міська рада звернулася в Міністерство інфраструктури для надання цього кредиту Ужгороду. Оскільки місто має позитивний баланс, усі етапи перевірок пройдені, слово лише за Мінфіном. Важливий нюанс: кредит пільговий (до речі, доступний із 2011-го, але попередня влада цим не цікавилася), під 3%, надається на 22 роки з п’ятилітнім відтермінуванням початку повернення. Тобто якщо гроші надійдуть у 2017-му, то виплачувати потрібно буде із 2022-го. За цей час уже буде відчутна економія від запроваджених заходів», – пояснює депутат обласної ради від Ужгорода.

Насамкінець додамо: Андрій Андріїв, ведучи активну депутатську діяльність, є ще й щедрим меценатом. Так, будучи президентом футбольного клубу «Ужгород», разом із міським головою обласного центру Богданом Андріївим та керівником Федерації футболу Закарпаття Іваном Дураном кардинально оновив занедбаний колись стадіон «Автомобіліст». Наразі залишилося лише довести до ладу бігові доріжки, в’їзд із вул. Володимирської та огорожу. Андрій Євстахович зізнався, що робить це в пам’ять про сина, котрий через раптову хворобу помер у розквіті юності…

І це тільки один із показових прикладів, насправді ж проектів, які підтримує Андрій Євстахович як благодійник, дуже багато.

Мирослава Галас, газета “Новини Закарпаття”

Джерело: http://bit.ly/2iLyN5I


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору