Депутатська комісія облради розглянула звіт про виконання Програм з підтримки нацменшин

Print Friendly, PDF & Email

У п’ятницю, 22 липня, засідала профільна комісія Закарпатської обласної ради з питань культури, молодіжної та інформаційної політики, фізичної культури і спорту. Серед іншого депутати заслухали звіт начальника Управління національностей та релігій Закарпатської ОВА Олександра Ляха про виконання у 2021 році Програми підтримки національних меншин та розвитку міжнаціональних відносин Закарпатської області на 2021-2025 роки. На її реалізацію у зазначеному періоді було використано 450 тисяч грн.

Програма реалізовує державну політику України у сфері підтримки, забезпечення прав та інтересів національних меншин. Станом на сьогодні на Закарпатті налічується більше 80 громадських об’єднань нацменшин. За рахунок обласного бюджету підтримуються їхні культурологічні заходи, події, пропагуються культурні та історичні цінності.

У 2020 році рішенням сесії облради створено комунальний заклад «Центр культур національних меншин Закарпаття на 2021-2025 роки». Програма також фінансується з обласного бюджету і на її виконання передбачено 1 млн 55 тис. грн. Центр забезпечує статутну діяльність 28 національно-культурних товариств області, які не мають власних можливостей для функціонування.

Попередній звіт про виконання цих Програм депутати прийняли та відправили для затвердження на сесії 28 липня.

Пресслужба Закарпатської обласної ради