23 серпня 2019

Депутатська комісія підтримує грантові проекти транскордонного співробітництва та пам’ятки минувшини

понеділок, 13 травня 2019, 15:49

Сьогодні, 13 травня, відбулося засідання комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації обласної ради, яку очолює Чаба Пейтер.

Депутати уважно обговорили питання, які плануються до порядку денного 15-ї сесії облради.

Зокрема, йшлося про внесення змін до діючих регіональних програм у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, демографічної, ґендерної політики, довкілля, про затвердження звіту з виконання окремих програм, а також про надра і майно.

Підтримали депутати ініціативу колеги Дениса Мана про внесення змін до Плану заходів із реалізації у 2018 – 2020 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року. Він запропонував деталізувати проекти транскордонного співробітництва, які увійдуть у План заходів з реалізації Регіональної стратегії для того, аби було видно, які завдання та проекти в грантових програмах реалізовує Закарпатська область.

Крім цього, враховуючи туристично-рекреаційну привабливість Закарпаття, члени комісії обговорили звернення ГО «Агенція розвитку туризму та потенціалу територій «Туристичний інформаційний центр Ужгород», яка є заявником проекту в рамках оголошеного конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста –великі враження» Міністерства культури України під назвою «Відродження Невицького замку через ремісництво».

Мета проекту – відродження ремісницької діяльності в Ужгородському районі, часткова консервація та ревіталізація двох приміщень замку під потреби ремісників, а також відновлення стежок у замковій та призамковій території під потреби людей з інвалідністю, що дозволить відновити та збільшити рівень відвідуваності даної пам’ятки.

Оскільки Невицький замок знаходиться у власності Закарпатської облради, то ця Агенція просить надати підтримку просуванню даного проекту.

Депутати ділились думками, наголошували на важливості цього проекту. Як зазначив Денис Ман, у цілому назріла потреба створення комунального підприємства з числа провідних науковців краю для розвитку замкових споруд Закарпаття. Бо час біжить, унікальні замки руйнуються, а це цікаві краєзнавчо-туристичні оборонні об’єкти чи то свідки нашої багатої минувшини, в які необхідно вдихнути «життя» шляхом нагляду за ними.

Окремі, найбільш слушні думки й доповнення депутатів, висловлені в ході обговорення проектів рішень, будуть узагальнені і розглядатимуться на президії обласної ради.

Прес-служба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору