08 травня 2021

Депутатський корпус облради звернувся до Президента та Кабміну України щодо забезпечення належного фінансування КНП «Закарпатський обласний центр громадського здоровʼя»

П’ятниця, 24 липня 2020, 15:22

У ході пленарного засідання 18-ї сесії облради депутати прийняли рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо забезпечення належного функціонування КНП «Закарпатський обласний центр громадського здоровʼя» Закарпатської обласної ради, яке скерували до Президента та Кабміну України.

У документі, зокрема, зазначається, що на базі КНП «ЗОЦГЗ» функціонує лабораторне відділення, яке забезпечує доступність діагностики інфекційних захворювань для населення області.

У зв’язку із загрозою поширення коронавірусної інфекції, у відділенні проводять дослідження методом ПЛР, здійснюється лабораторна діагностика.

В умовах недостатнього фінансування проблемним питанням є забезпечення належної лікувально-діагностичної діяльності структури.

З огляду на це, однією із проблем, що може стати в будь-який момент перешкодою у забезпеченні безперервності діагностики методом ПЛР, є застарілість обладнання, зокрема, прилад ампліфікатор КНП «ЗОЦГЗ» – 2005 року випуску. ПЛР-діагностика є найбільш точним сучасним методом і стала надзвичайно актуальною в умовах розвитку пандемії інфекційного захворювання, спричиненого вірусом SARS-CoV-2.

Орієнтовна вартість ампліфікатора Real-Time (в реальному часі) складає 800 000 грн.

Відсутність сучасного діагностичного обладнання може стати прямою причиною зниження рівня доступності як лікувальних, так і діагностичних медичних послуг, які надаються на базі закладу для населення області.

«Ми, депутати обласної ради, дбаючи про ефективну реформу галузі охорони здоров’я та враховуючи невтішну статистику щодо поширення коронавірусної інфекції упродовж останнього часу, звертаємося з проханням забезпечити належне фінансування КНП «Закарпатський обласний центр громадського здоровʼя» Закарпатської обласної ради для здійснення ефективної лікувально-діагностичної діяльності», – наголошується у документі.

Пресслужба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору