27 Февраль 2021

Депутаты Совета: Де є інтереси економіки, її ділова складова, там сепаратизм відсутній

Понедельник, 28 Ноябрь 2016, 17:03

На переконання крайових обранців, нині треба створювати умови, щоб бізнесу було вигідно та комфортно вкладати кошти у наш край.

В понедельник, 28 Ноябрь, відбулося засідання робочої групи з підготовки внесення змін до Закону України «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття» (От 22.03.2001 № 2322-ІІІ)». В її роботі взяли участь виконуючий повноваження голови облради Йосип Борто, голова комісії з питань законності, правоохранительные, майна та приватизації, регламенту Віктор Русин, відомі науковці, експерти громадської ради при ОДА , Депутаты областного Совета и т.д..

Среди них,: Володимир Приходько – доктор економічних наук, Профессор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин факультету міжнародних відносин УжНУ, голова комісії громадської ради з питань інвестицій, транскордонного співробітництва та євроінтеграції; Володимир Панов – генеральний директор компанії ТОВ «Сезпарксервіс», голова обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття»; Владислав Пересоляк- завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру географічного факультету УжНУ, кандидат наук з державного управління, Адъюнкт-профессор, голова комісії громадської ради; Микола Бережанський – кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів та банківської справи економічного факультету УжНУ, голова комісії громадської ради; Олег Лукша – кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри електронних систем інженерно-технічного факультету УжНУ, перший заступник голови громадської ради; Вікторія Слюсаренко– кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту економічного факультету УжНУ, практикуючий аудитор, судовий експерт та фінансовий консультант; Олексій Кіндрат – голова Регіонального відділення Українського Союзу промисловців і підприємців в Закарпатській області, заслужений будівельник України, заступник голови громадської ради при ОДА.

Гаряча дискусія зав’язалася навколо питання щодо створення у 2001 році спеціальної економічної зони «Закарпаття» на території нашої області задля подолання депресивного стану регіону із несприятливими соціально-економічними умовами розвитку, привлечение инвестиций, створення нових робочих місць та розбудова сучасної виробничої і транспортної інфраструктури. Тоді Закон гарантував сприятливі умови для підприємств суб’єктів СЕЗ строком на 30 годы. У результаті роботи СЕЗ Закарпаття у 2004 році посіло серед регіонів України перше місце за динамічним рейтингом інвестиційної активності та четверте – за кількістю прямих іноземних інвестицій на душу населення.

Лише в перші три роки існування СЕЗ «Закарпаття» вдалося реконструювати ряд підприємств. Відтак в область прийшли такі всесвітньовідомі корпорації як: Фольцваген, Шкода авто, Флекстронікс, Ядзакі, Джейбіл та ін.. На кінець 2004 року вже було створено 11 тисяч робочих місць. Однако, 2005-Го — суб’єкти СЕЗ «Закарпаття» зіткнулися з проблемою невиконання державою своїх зобов’язань відносно забезпечення гарантій прав інвесторів. У результаті прийняття Закону України «Про державний бюджет на 2005 рік» скасовано всі ці пільги для інвесторів краю. В результате осуществления, скоротилася вдвічі кількість інвестиційних проектів, майже у 10 разів кількість зайнятих на цих підприємствах. Так, для економічного зростання краю вбачається за необхідне відновлення функціонування СЕЗ »Закарпаття» через внесення змін до чинного законодавства, в частности,, змін до Закону України «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття».

Но, як підкреслювали учасники зібрання, коли депутати та науковці почали говорити про це відкрито, то окремі блогери , журналісти і навіть політики взялися звинувачувати їх в сепаратизмі. Хоча істина — сценарий: де є інтереси економіки, її ділова складова, там сепаратизм відсутній.

Ми можемо мати такі ж сучасні індустріальні парки, які мають наші словацькі, польські, чеські та угорські сусіди, де ми буваємо часто і бачимо , що за ними – майбутнє, та для цього мають бути створені відповідні умови, — зазначив Віктор Русин.

Володимир Панов інформував про Форум ініціатив, на якому сьогодні порушені питання також обговорено з позиції великих інвесторів краю. А Володимир Приходько наголосив на необхідності взаємодії інституцій і центрів впливу, через які проходитиме цей законопроект. В свою чергу Олег Лукша запропонував внести зміни і доповнення до рішення облради «Про Регіональну стратегію розвитку Закарпатської області на період до 2020 года», де окремо визначити операційні цілі, пов’язані з цим проектом.

Наголошувалось також на необхідності зосередити зусилля і робочої групи, і депутатів обласної ради, і облдержадміністрації, і експертів, і науковців, і парламентарів від Закарпаття на єдиному документі щодо внесення змін до закону і лобіювати його на всіх рівнях. У т.ч. й у відповідних міністерствах та профільному комітеті ВР України.

Також обговорено ще одну ініціативу: про необхідність створення регіональних податкового і митного центрів на Закарпатті, які б дбали про те, аби і податки, і збори залишалися в області на її розвиток. Внесені пропозиції будуть опрацьовані до наступного засідання робочої групи з цього питання.

Прес-служба Закарпатської облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх